Nikon AF-S NIKKOR 200-400 mm F/4 G ED VRIINikon Europe šodien prezentē savu jauno īpašo telefoto tālummaiņas objektīvu - AF-S NIKKOR 200-400 mm F/4G ED VR II. Šis objektīvs nomaina plašu atzinību guvušo AF-S Zoom NIKKOR 200-400 mm f/4G IF-ED VR, un tajā izmantota jaunās paaudzes vibrāciju samazināšanas tehnoloģija (VR II), nanokristālu pārklājums un jauns A/M režīms, kas padara to par ideālu, daudzpusīgi izmantojamu ierīci sporta un dzīvās dabas fotogrāfiem. Citu šāda veida īpašo telefoto tālummaiņas objektīvu tirgus patlaban piedāvāt nevar, un tas lieku reizi apliecina Nikon nemitīgos centienus ieviest jauninājumus un uzlabot kvalitāti savā nozarē.

Šī objektīva pilnveidojumi atspoguļo Nikon centienus attīstīt tādu izstrādājumu klāstu, kurš būtu ideāli piemērots fotogrāfu vajadzībām, un jaunais objektīvs ir izcils papildinājums augstas veiktspējas NIKKOR objektīvu saimei.

Zurabs Kiknadze (Zurab Kiknadze), objektīvu, piederumu un programmatūras ražošanas menedžeris, Nikon Europe, komentē: "Optisko tehnoloģiju straujā attīstība un Nikon neatslābstošie centieni nodrošināt viskvalitatīvāko produkciju attiecīgajā ražojumu klasē ir veicinājuši profesionālo objektīvu sortimenta atjaunošanu. Pateicoties papildus funkciju klāstam un uzlabotajai specifikācijai, AF-S NIKKOR 200-400 mm F/4G ED VR II nodrošina vislabāko sniegumu un pat visprasīgākajiem profesionālajiem fotogrāfiem ļauj pilnībā realizēt savas ieceres."

Skaidrāki attēli un ērtāka lietošana

AF-S NIKKOR 200-400 mm F/4G ED VR II aprīkots ar iebūvētu otrās paaudzes vibrāciju samazināšanas funkciju (VRII), kura iespējo līdz pat četriem soļiem lēnāku uzņemšanu un tādējādi nodrošina iespēju uzņemt skaidrākus attēlus, turot fotokameru rokās.

Papildus tam jaunais A/M režīms, kurš pievienots jau esošajiem M/A un M režīmiem, iespējo autofokusa prioritāti arī gadījumos, kad uzņemšanas laikā tiek griezts fokusēšanas gredzens.

Samazināta attēla pārklāšanās un uzliesmojumi

AF-S NIKKOR 200-400 mm F/4G ED VR II konstrukcijā tagad izmantots unikālais Nikon pretatstarojošais nanokristālu pārklājums, kurš ievērojami samazina attēla pārklāšanos un uzliesmojumus, kā arī četri ED stikla elementi, kuri mazina iekšējos atstarojumus un aberāciju. Tas viss nodrošina attēlus ar augstu kontrastu pat pie samazināta pārbaudes apgaismojuma.

Objektīvs ir aprīkots ar autofokusu, kuru darbina iebūvēts Silent Wave Motor (SWM), tādējādi nodrošinot ātru un klusu fokusēšanos. AF-S NIKKOR 200-400 mm F/4G ED VR II iebūvēts izturīgā magnija korpusā ar blīvējumu pret putekļu iekļuvi un vides ietekmi, kā arī ar stikla aizsargelementu, kurš pat visskarbākajos uzņemšanas apstākļos aizsargā objektīvu no putekļiem un mitruma iedarbības.

Kaut gan objektīvs sver tikai 3,360 g, tas nodrošina plašas teleuzņemšanas iespējas, un šis jaunais objektīvs praktiski atbrīvo no vajadzības nēsāt līdzi vairākus lielus teleobjektīvus. Objektīvs tiek piegādāts ar kvalitatīvu Ballistic pārnēsāšanas futrāli, kuru var nest uz muguras, tādējādi nodrošinot ērtu un drošu objektīva transportēšanu.

Specifikācija

- Fokusa attālums: 200-400 mm
- Apertūra: f/4
- Objektīva uzbūve: 24 elementi 17 grupās
- Diafragmas lāpstiņu skaits: 9 (noapaļotas)
- Tuvākais fokusēšanas attālums: 2,0 m (6 pēdas) (AF); 1,95 m (6,4 pēdas) (MF)
- Filtra/pierīces izmēri: 52 mm
- Diametrs x garums: Aptuveni 124 x 365,5 mm
- Svars: 3,360 g