TIPA Awards 2015Kompānija Panasonic pārsteigusi Tehnisko attēlu preses asociāciju (TIPA) ar sistēmas Micro Four Thirds kompaktkameru un vienmērīga attēla kvalitātes 4K videokameru.

Varšava, 2015. gada 9. aprīlis – šodien kompānija Panasonic nākusi klajā ar paziņojumu, ka ir saņēmusi divas prestižas 2015. gada "TIPA" balvas - pasaulē atzītākos apbalvojumus fotogrāfijas un attēlveidošanas jomā. Panasonic LUMIX DMC-GM5 kamerai piešķirts "Labākās kompaktsistēmas kameras" (Best CSC Advanced) apbalvojums, savukārt Panasonic LUMIX DMC-LX100 kamera nonākusi slavas virsotnē kā "Vislabākā foto/video ekspertu kamera" (Best Photo/Video Camera Expert).

LUMIX DMC-GM5
"Labākās kompaktsistēmas kameras" goda titulu saņēmusī Panasonic LUMIX DMC-GM5 kamera ir lieliska izvēle ikvienam, kas vēlas papildināt gan savu stilu, gan arī iegūt augstas kvalitātes fotoattēlus un video klipus. Sākot ar dizaineriem, kas meklē vizuālo iedvesmu, līdz pat pilsētas iekarotājiem, kas vēlas iegūt savā īpašumā stilīgāko kameru, kuru iespējams paņemt līdzi it visur - LUMIX GM5 būs ideāli piemērots risinājums, kas palīdzēs notvert "īsto" mirkli.

"211 g (59,5 mm x 98,5 mm) vieglā Panasonic DMC-GM5 ir ļoti kompakta un ļoti ērti pārnēsājama kompaktkamera (CSC) ar sistēmas "Micro Four Thirds" standarta iestrādātu objektīvu. Kameras aktuālā skata meklētājam (Live View Finder) ir 100% pārklājums un 1,16M RGB punkti, kā arī iebūvēts digitālais 16,0 megapikseļu "Live MOS" attēlu sensors. Lietotājs var vienkāršā veidā pievienot savu viedtālruni vai planšetdatoru kamerai, noskenējot QR kodu, kas parādīts kameras monitorā, un izmantot vienu no tiem kā tālvadības pulti. Fotoattēlus kamera ieraksta JPEG un RAW formātā, bet video ierakstus - AVCHD un MP4 formātā. Tai ir visi standarta eksponēšanas režīmi plus punktu mērīšanas veidi, kā arī ISO diapazons no 200 līdz 25,600 (video failiem: ISO 200 līdz 3200). Iespaidīgs aizslēga ātruma diapazons - 60 sekundes līdz pat 1/16,000," atzīmēja "TIPA" žūrijas pārstāvis.

LUMIX DMC-LX100
Panasonic LUMIX DMC-LX100 - labākā parauga kompaktkamera, kurā apvienotas Panasonic jaunākās digitālās un optiskās tehnoloģijas ar modernām manuālas vadības ierīcēm, saņēmusi "Vislabākās foto/video ekspertu kameras" (Best Photo / Video Camera Expert) goda titulu. Kamera tika izstrādāta ar mērķi palīdzēt lietotājam paplašināt fotografēšanas radošuma robežas.

"Fotografēšanas entuziastiem, kuri vēlas iegūt gan kvalitatīvu fotoattēlu, gan arī video klipu kameru, LX100 kamera piedāvā 12,8 megapikseļu 4/3 collu augsta jutīguma MOS attēlu sensoru, kā arī iespēju ierakstīt 4K video kvalitātē. LX100 kamerai ir 24 - 75 mm (ekvivalents) "Leica DC Vario-Summilux" objektīvs ar f/1,7-2,8 gaismasspēju un vairākas vadības ierīces, kā arī ekspozīcijas ciparnīcas, kas ļauj pilnībā pielāgot un uzņemt pilnas izšķirtspējas attēlus ar ātrumu līdz 11 kadriem sekundē. Tā ir diezgan iespaidīga videokamera, kas ļauj ierakstīt attēlus Full HD 1920 x 1080 pilnas video izšķirtspējas kvalitātē, AVCHD Progressive vai MP4 formātā pie 60P vai 4K 3840 x 2160 formātā pie 30 kadriem sekundē. Panasonic piedāvā tā saukto "4K Photo", kas uzņem 8MB vienmērīgus attēlus 4K video kvalitātē. Citas kamerā ietvertās funkcijas ir WiFi un NFC savienojums un RAW + JPEG formāta izvēle," atzīmēja "TIPA" žūrijas pārstāvis.

"Esam nogājuši garu ceļu, lai izstrādātu digitālās kameras, kas spētu piedāvāt saviem lietotājiem iespējami labāko fotografēšanas pieredzi. Kopš 2008. gada, kad ieviesām pasaulē pirmo digitālo viena objektīva bezspoguļu kameru, pateicoties mūsu LUMIX G ekosistēmai, kura ražo visplašāko DSLR objektīvu klāstu, kas paredzēti vieglajiem un kompaktajiem kameru korpusiem salīdzinājumā ar DSLR sistēmu kamerām, esam uzstādījuši jaunas fotokameru maināmo objektīvu robežas. Tā ir lieliska sajūta – redzēt, ka mūsu pūliņi jau atkal vainagojušies ar panākumiem, ko novērtējusi tik slavena asociācija", piebilst Polijas un Baltijas valstu Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Klara Ufnalewski.