nikon a100Nikon COOLPIX kompaktkameru klāstam ir pievienoti divi jauni modeļi, kas radīti, domājot par vienkāršību: viegli pārnēsājamā 20,1 megapikseļa kamera COOLPIX A100 ar plānu un modernu dizainu un 16,1 megapikseļa kamera COOLPIX A10 ar viegli satveramu rokturi un ērtu pogu izkārtojumu, lai lielisku fotogrāfiju uzņemšana būtu vēl aizraujošāka.
Kamera COOLPIX A100 sver aptuveni 119 g (ar akumulatoru un SD karti) un kabatā vai somā ir tik tikko jūtama, tomēr tajā ir pieejams plašs funkciju klāsts vienkāršākai fotografēšanai. NIKKOR 5x optiskās tālummaiņas objektīvs (palielināms līdz 10x Dynamic Fine Zoom tālummaiņai¹) ļauj iegūt skaistus ģimenes un draugu tuvplānus, savukārt neatkārtojamam izskatam varat pievienot specefektus un ātros efektus. Automātiskais sižeta atlasītājs identificē objektu un uzņemšanas apstākļus un automātiski atlasa piemērotāko režīmu. HD video var uzņemt, vienkārši nospiežot pogu, savukārt kustību izplūšanas samazināšana nodrošina skaidrus un tīrus attēlus.
Mērķa meklēšanas AF ļauj kamerai noteikt primāro objektu un fokusēties uz to neatkarīgi no tā, vai fotografējat cilvēku vai nelielu priekšmetu. Izmantojot divpadsmit valdzinošās retušas funkcijas pēcuzņemšanas retušas efektus, var pievienot grimu, izmantojot acu ēnas, skropstu tušu vai pūderi, vai maskēt maisiņus zem acīm. Ilgais akumulatora darbmūžs nodrošina aptuveni 250 attēlu vai stundu gara video uzņemšanu, un 20,1 megapikseļa CCD matricas attēla sensors ļauj iegūt augstas izšķirtspējas attēlus, kas ir lieliski piemēroti palielināšanai. Nikon kamera COOLPIX A100 ir pieejama dažādās modernās krāsās un viegli iemūžina svarīgus mirkļus.
Kamera COOLPIX A10 tika radīta, domājot par lietošanas ērtumu. NIKKOR 5x optiskās tālummaiņas objektīvs (26–130 mm ekvivalents 35 mm formātā) ir piemērots gan sejas izteiksmju iemūžināšanai tuvplānā, gan plašu grupas attēlu uzņemšanai. Dzidrais 6,7 cm/2,7 collu šķidro kristālu ekrāns ļauj viegli kadrēt uzņēmumus, savukārt sižeta automātiskais atlasītājs automātiski izvēlas labāko sižeta režīmu ikvienai uzņemšanas situācijai. Varat viegli pārslēgties no fotografēšanas uz HD video ierakstīšanas režīmu, izmantojot īpašu video ierakstīšanas pogu, turklāt kustību izplūšanas samazināšana samazina kameras drebēšanu, lai video būtu vienmērīgāki, bet attēli — asāki.
Pirms uzņemšanas attēlus var uzlabot, izmantojot dažādus specefektus, turklāt ātros efektus var pievienot kamerā tūlīt pēc uzņemšanas. Smaida taimeris nodrošina attēla uzņemšanu brīdī, kad tiek konstatēts, ka fotografētā persona smaida, savukārt mirkšķināšanas ziņojums tiek parādīts, kad modelis ir samirkšķinājis acis. Sejas krāsas kontrasta mazināšanas efekts piedāvā uzlabotu seju noteikšanu, kā arī uzlabotu ādas toņu ekspozīcijas vadību, lai portretos redzamās personas vienmēr izskatītos nevainojami.
Iepazīstinot ar šīm vienkāršajām un modernajām kamerām, Nikon Europe COOLPIX produktu ražošanas vadītāja Inese Bernardesa (Ines Bernardes) komentē: “Kamera COOLPIX A100 ideāli atbildīs jūsu dzīvesveidam, ja jums nepieciešama kamera ikdienas lietošanai, kas ir pietiekami neliela pārnēsāšanai kabatā vai somā un spēj iemūžināt mirkļus gan mājās, gan ārzemēs izcili skaidros attēlos. Kameras COOLPIX A10 ērtais rokturis ne tikai papildina dizainu, bet arī efektīvi mazina izplūdumu, ko izraisa kameras kustības uzņemšanas laikā. Izmantojot AA akumulatoru, varat viegli turpināt fotografēt, lai kur jūs arī atrastos.”

Nikon a10

¹ Dynamic Fine Zoom tālummaiņas palielinājums tiek aprēķināts, ņemot vērā maksimālo optiskās tālummaiņas platleņķa pozīciju.