14. novembrī pulksten 18 Aizputes novadpētniecības muzeja izstāžu zālē tiks atklāta Liepājas Tautas fotostudijas biedra Pētera Jaunzema fotogrāfiju izstāde "Vai tiešām tas bija?". Vērienīgā izstāde ir autora dāvana fotomākslas cienītājiem savu apaļo dzīves jubileju sagaidot. Ekspozīcijā apskatāmas 33 krāsu fotogrāfijas, kas pārstāv daudz plašāku darbu kolekciju, kas tapuši laikposmā no 2003. gada līdz mūsu dienām.

Fotogrāfiju izstādē "Vai tiešām tas bija?" ir iekļauti darbi, kurus nosacīti varētu nosaukt par impresijām. Autors atzīst, ka tajās netiecas atspoguļot konkrētus cilvēkus, reālus notikumus, dabas parādības vai ainavas, bet gan centies, cik vien tas iespējams, attālināties no dokumentalitātes fiksācijas, atklājot sev un skatītājiem, kas to vēlēsies baudīt, tikai tās izjūtas, ko cilvēkā apziņā uzbur un uzņemtajos fotoattēlos spēj atainot acumirklīgi īstenības un sapņa uzplaiksnījumu zibšņi. Autors uzskata, ka strādāt šādā manierē ir ne tikai neparasti, bet arī ārkārtīgi aizraujoši. Katra jauna bilde šķiet kā atklājums, kas mudina urķēties un radošos meklējumus turpināt. Tāpēc uzaicina veiksmi pamēģināt arī citus fotomāksliniekus, jo radošā potenciāla pūrs šinī jomā ir neizsmeļams.

"Piebildīšu, ka šādi darboties fotogrāfijā zemapziņā alku jau sen. To darīt reizumis biju mēģinājis jau toreiz, kad bildes vēl visi kopējām aptumšotā vannas istabā zem palielināmā aparāta un attīstījām ķivetēs pie sarkanās gaismas, taču toreiz rezultāti bija visai pieticīgi un nespēja atalgot nedz pūliņus, nedz ziedoto laiku. Citādāk bija, kad iepazinos ar digitālo fotogrāfiju, kas paver iespēju brīvi rīkoties ar krāsām un attēlu slāņiem. Taču esmu pārliecināts, ka arī tagad pilnība, kas ļautu pārtraukt eksperimentus, lai apstātos, vēl ne tuvu nav sasniegta. Ticu, ka fotomākslā gaidāmi daudzi atklājumi, darāmā ir bezgala daudz un pietiks, kur izpausties, ikvienam, kas to vēlēsies darīt," saka Pēteris Jaunzems, EFIAP.

Izstādes atklāšanā Liepājas Tautas fotostudija FOTAST prezentēs arī savu nule kā klajā nākušo daudzkrāsaino fotoalbūmu "Ceļš". Tajā apkopoti 12 pašlaik pašu darbīgāko studijas dalībnieku darbi.Grāmata ir savdabīgs veltījums fotomākslas draugiem radošā kolektīva 50 jubilejas gadā.

Izstāde apskatāma līdz 17. decembrim.