No 25. aprīļa līdz 15. maijam Galerijā Alma (Rūpniecības ielā 1, Rīgā) būs eksponēta laikmetīgās mākslas izstāde „Aukstā māksla". Skatītājiem tā būs iespēja ieraudzīt jaunus vai līdz šim Latvijā vēl neeksponētus latviešu autoru darbus konceptuālā skatījumā.

Izstādes kuratore Anda Boluža ekspozīcijā ietvērusi Andreja Granta melnbalto fotogrāfiju sēriju „Dubultportreti", kas tapusi 1990. gados, Barbaras Gailes gleznas un divus speciāli izstādei radītus mākslas darbus - Kriša Salmaņa animāciju un Mārtiņa Ratnika video.

Veidojot darbu izstādei, Mārtiņš Ratniks pētījis tehnoloģiju un cilvēku testēšanas iespējas un filmējis divus pārus skūpstoties, savukārt izstādē aplūkojamās animācijas autors Krišs Salmanis kopš ziemas saulgriežiem katru rītu cēlies rītausmā, lai fiksētu saullēktu, taču ne debesīs, bet vasaras īsākās nakts fotogrāfijā. Andreja Granta melnbalto fotogrāfiju sērijā acīmredzams viens vienīgs, tomēr kā mūžība ilgstošs mirklis, bet Barbaras Gailes gleznu maldinoši vienkrāsainās virsmas atspoguļo toņu nianses un krāsas klājumu reljefo dabu.

Izstādi atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļa, „Pieci ezeri" un „Qcarton.com".
Galerija atvērta katru darba dienu no plkst. 12 līdz 18
www.galerija-alma.lv

Papildus vizuālais materiāls apskatāms www.flickr.com/photos/cool_art