Geel Pauer Arturs 2008Rīgas pilsētas izstāžu zālē "Rīgas mākslas telpa" no 27. aprīļa līdz 5. jūnijam būs aplūkojama četru jaunu mākslinieču Māras Žeikares, Violas Karules, Aigas Ozoliņas un Aritas Varžinskas fotoizstāde "VĪRIETIS un KLEITA", kas notiek lielajā zālē paralēli Zviedrijas institūta rīkotajai izstādei ECO CHIC.

Projekta kodolu veido kopš 2008. gada februāra organizētu fotosesiju rezultāts - tās tika rīkotas ar kopumā 15 dažādiem, drosmīgiem vīriešiem, ietērptiem sievišķīgākajā no sieviešu apģērbiem - kleitā. Lielformāta fotogrāfijas Rīgas izstāžu apmeklētājus iepazīstinās ar citādo skatījumu uz sabiedrību, vēlēšanos pievērst uzmanību dzimumlomu stereotipiem par sievišķīgo vīriešos un vīrišķīgo sievietēs ar citiem paņēmieniem - emocionāliem, estētiskiem un psiholoģiskiem, atgādinot, ka tas ir sievietes skatījums uz vīrieti, atbrīvojot to gan no sabiedrībā pieņemtām ģērbšanās etiķetēm, gan no tām līdzi nākošiem aizspriedumiem.

Radošajā apvienībā "Geel Pauer" ir četras jaunas mākslinieces:

Aiga Ozoliņa absolvējusi Rīgas Dizaina un Mākslas vidusskolas Stikla mākslinieciskās apstrādes nodaļu. Šobrīd Londonā studē modes fotogrāfiju (University for the Creative Arts fashion Promotion and Imaging).

Viola Karule absolvējusi Rīgas Dizaina un Mākslas vidusskolas Apģērbu dizaina nodaļu. Pašlaik ir Latvijas Mākslas akadēmijas Tekstilmākslas nodaļas 2. kursa studente. Aktīvi līdzdarbojas laikmetīgos tekstilmākslas projektos (Body and Space, E-text-textil, u.c. )
Arita Varžinska ir Latvijas Mākslas akadēmijas Modes mākslas nodaļas studente. Absolvējusi Rīgas Dizaina un Mākslas vidusskolu. Paralēli piedalās jauno modes mākslinieku konkursos un līdzdarbojas apģērbu dizaina studijā.

Māra Žeikare ir absolvējusi Latvijas Kultūras akadēmijas Kultūras teorijas un vadībzinību nodaļu. Kopš 2005. gada aktīvi darbojusies dažādos starpdisciplināros projektos un institūcijās - Skaņu mežs, Laikmetīgās mākslas centrs, Maize, Noass, Rix-c, gan kā freelance projektu koordinatore (projekts Gaisa Straumes - www.aerotorrents.com) gan kā fotogrāfe piedalījusies www.urbantrip.lv projektā Daugavas abas malas. Šobrīd strādā pie nonkonformisma mākslas izpētes Latvijā padomju periodā.

Geel_Pauer_Antonio__2008_web