Šā gada 10. jūlijā Rīgas pilsētas izstāžu zālē "Rīgas mākslas telpa" tiks atklāta Somijas laikmetīgās mākslas izstāde "Variācijas par cilvēciskā redzējuma ierobežotības pārvarēšanu". Izstāde, kas pirmo reizi Latvijā atspoguļos tik plašu somu mūsdienu mākslas ainu instalācijās, videomākslas darbos un fotogrāfijās būs skatāma līdz 23. augustam.

10. jūlijā plkst. 12.00 "Rīgas mākslas telpā" notiks preses konference, kurā piedalīsies izstādes kuratore Marita Mūkonena (Marita Muukkonen) un izstādes mākslinieki Tomass Laitinens (Tuomas Laitinen), Sepo Renvals (Seppo Renvall) un Jari Silomeki (Jari Silomäki).

Izstādē pārstāvēti jaunākās paaudzes somu mākslinieki, kas jau guvuši starptautisku atzinību, piedaloties Venēcijas, Liverpūles un Sidnejas biennālēs un citās starptautiskās izstādēs. Pēc izstādes "Rīgas mākslas telpā" daļa no kolekcijas tiks izstādīta Tretjakova galerijā Maskavā.

Izstādes kuratore Marita Mūkonena kataloga ievadā raksta, ka izstāde ir par cilvēciskā redzējuma ierobežotības pārvarēšanu: "Tātad ļausim vaļu iztēlei un padomāsim par kustību citu pasauļu virzienā. Izmantosim to, lai pārlidotu robežām, teritoriālismam, mobilitātei... Ne mobilitāte, ne piesaiste noteiktai vietai automātiski nenoved pie brīvības, alternatīvām estētikas vai politikas formām. Šodien ir skaidrs, ka mākslā, tāpat kā sabiedrībā un politikā, mums jāvirzās prom no nostalģiska teritoriālisma, sava veida unikalitātes un kopienas pirmsākumu meklējumiem. Līdz šim tie ir noveduši tikai pie katastrofālām sekām. [..] Mūsu spējas sapņot un jutekliski tvert estētisko var ļaut mums redzēt, dzirdēt, smaržot, garšot, taustīt, domāt, gribēt, darboties un mīlēt, radot citas pasaules. "Tikai iztēle var mums parādīt, kam būt," teicis dzejnieks Andrē Bretons."

Mākslinieku darbi katrs savā veidā aicina paskatīties pāri iezīmētām takām un mentālajām šosejām, pārvarēt fiziskās robežas un zonas, lai radītu jaunas (politiskas) telpas un alternatīvas. Visi šo Somijā dzīvojošo mākslinieku darbi ir radīti kustībā.

Izstādes atklāšana notiks 10. jūlijā plkst. 16.00

Izstādi atklās Somijas vēstniece Latvijā Marija Sereniusa (Maria Serenius) un Rīgas pilsētas mērs Nils Ušakovs.

Izstādē piedalās:

Adels Abidins (Adel Abidin), Joahims Eskildsens (Joachim Eskildsen), Jāko Heikile (Jaakko Heikkilä), Saša Hubers (Sasha Huber), Sanna Kannisto (Sanna Kannisto), Anu Pennanena (Anu Pennanen), Harri Pelviranta (Harri Pälviranta), Jani Ruscika (Jani Ruscica), Sini Pelki (Sini Pelkki), Sepo Renvals (Seppo Renvall), Jari Silomeji (Jari Silomäki), Tomass Laitinens (Tuomas Laitinen).