Ivars Grāvlejs, Petra Petileta. No Pīčas uz Pīču, 2010. Intervence, īslaicīgs vides objektsSestdien, 28. aprīlī, pulksten 18.00 izstāžu zālē "Rīgas Mākslas telpa" (Kungu iela 3) tiks atklāta Ivara Grāvleja un Petras Petiletas personālizstāde "Rīga".

Izstādē būs redzamas fotogrāfijas, objekti, gleznas, video un māksliniecisko intervenču dokumentācijas. Ar īpašu scenogrāfiju un kontrasta principu iecerēts parādīt Rīgas pilsētas mentalitāti. Izstāžu zāle tiks sadalīta divās daļās: priekštelpa simbolizēs Rīgas fasādi, bet telpa aiz sienas – Rīgas pagalma pusi. "Pagalmā" izstādīto darbu uzdevums ir pievērst uzmanību perifērijām un marginālām situācijām. Savukārt fasādes funkcija ir imitēt reprezentablu priekšstatu par Rīgu, iekļaujot popkultūras elementus un eiropeiskās standartizācijas aspektus, vienlaicīgi uzsverot saturisko virspusīgumu.

Izstādes "Rīga" koncepcijas pamats ir autobiogrāfisks. Ivaru Grāvleju un Petru Petiletu iedvesmoja Rīgā nodzīvots gads, pēc kura viņi Rīgu pameta un nosprieda, ka turpmāk ir vērts šeit ik pa laikam pavadīt skaistus brīžus, lai nodotos valdošajai depresijai.

Ivars Grāvlejs (1979) un Petra Petileta (1978) dzīvo un strādā Prāgā, kur Ivars ir ieguvis maģistra grādu Prāgas Izpildītājmākslu akadēmijas Filmu un TV skolas Fotogrāfijas katedrā (FAMU, 2007), bet Petra Petileta beigusi Prāgas Mākslas akadēmiju, kur studējusi glezniecību, jaunos medijus un vizuālo komunikāciju (AVU, 2005). Abi mākslinieki piedalās daudzos projektos un veido soloizstādes. I. Grāvlejs patlaban piedalās Varšavas Modernās mākslas muzeja izstādē "Angry Birds", kas rāda divdesmit jaunos un sociāli aktīvos māksliniekus.

Izstāde būs skatāma līdz 27. maijam. Tās kuratore ir Inga Šteimane.

Vairāk par māksliniekiem var uzzināt viņu interneta vietnēs: www.ivarsgravlejs.com, www.petrapetileta.com

Papildinformācija: Terēza Luksa, SIA "Rīgas nami" komunikāciju speciāliste, tālr.: 26111606; e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. un Inga Šteimane, tālr.: 9548719.