Paaudzes Māris KiseĻovs17. janvārī t/c “Galerija Centrs” (Rīdzenes ielā, Rīgā) tika svinīgi atklāta fotoizstāde “Paaudzes”. Izstādē, kas būs apskatāma līdz 31. janvārim, ir eksponēti 19 pazīstamu un autoritatīvu personību portreti, kuros viņi redzami kopā ar saviem bērniem. Atklāšanā slavenības atstāja savu vēstījumu nākajamām paaudzēm, kā arī dalījās pārdomās par to, kādai jābūt nākamajai paaudzei. Projekta autors ir fotogrāfs Māris Kiseļovs (www.marimoart.lv).

Atklāšanas pasākuma fotoreportāža: http://www.failiem.lv/u/crsnrbg

Projekta videopieteikums:

Projekts ir unikāls ar to, ka tajā redzami daudziem pazīstami cilvēki tādā ampluā, kādā neesam pieraduši viņus redzēt — viņi šeit ir nevis uzņēmēji, mākslinieki, šefpavāri, pasniedzēji, sportisti, augstas klases speciālisti, bet vecāki un vecvecāki. Vēl vairāk, varoņi atklāj savas pārdomas par pavisam personiskiem jautājumiem: kādu viņi redz nākamo paaudzi un ko gribētu tai nodot.

“Mēs bieži mēdzam kritizēt jaunatni par to, ka tā neatbilst mūsu ideāliem un cerībām. Iespējams, reizēm mēs to darām tāpēc, ka tā ir labāka par mums. Lai vai kā, mums nav taisnība, jo, lai jaunā paaudze izaugtu tāda, kādu mēs sapņojam to redzēt, mums pašiem vajag krietni papūlēties, veltot tai daudz laika un spēku. Ar projektu “Paaudzes” es vēlos rosināt aizdomāties par to, ko mēs varam darīt šeit un tagad, lai bērni un jaunieši mums līdzās izaugtu godīgi un humāni — tādi, kādus mēs tos redzam savā iztēlē. Es ceru, ka man tas izdosies!” saka projekta autors fotogrāfs Māris Kiseļovs.

Izstāde līdz janvāra beigām būs pieejama bezmaksas apskatei t/c “Galerija Centrs”. “Katram cilvēkam svarīgākais dzīvē viņa ir bērni. Viņi veido ģimenes un dzimtas nākotni, kopā ar viņiem mēs pieaugam un kļūstam dzīves gudrāki, viņi mums iemāca neviltoti priecāties par apkārtējo pasauli. Domāju, šī izstāde ikvienam liks aizdomāties par to, vai ikdienā pievēršam pietiekami daudz uzmanības saviem bērniem,” norāda Zita Siliņa, t/c “Galerija Centrs” vadītāja.

Janvāra beigās izstāde “Paaudzes” dosies Rīgas ielās, tādā veidā kļūstot par pirmo vides izstādi. Šo ieceri ir atbalstījis uzņēmums “Clear Channel”. “Projekts “Paaudzes” iezīmē būtiskas, šim laikam raksturīgas un līdz šim laikam izkristalizējušās vērtības, kuras mēs vēlētos nodot tālāk tiem, kas mums mīļi un svarīgi. Taču, lai arī nākamā paaudze mūsu atstāto mantojumu apzinātos kā vērtību, mēs nedrīkstam izgāzties. Mums ir jābūt autoritātēm. Projekts “Paaudzes” uzsver, ka katrs no mums tāds ir un var būt vēl kādam citam,” akcentē Everita Ušacka, “Clear Channel Latvia” valdes locekle.

Fotogrāfa Māra Kiseļova projektā “Paaudzes” ir iesaistījušies uzņēmēja Marika Ģederte, televīzijas raidījumu vadītāja Natālija Vasiļjeva, uzņēmēja un televīzijas raidījumu vadītāja Gundega Skudriņa, dziedātāja Diāna Pīrāgs, dialogu dizainers un notikumu vadītājs Valdis Melderis, šefpavārs Māris Jansons, kulinārijas eksperte Signe Meirāne, televīzijas raidījumu vadītāja Anna Rozīte, smalko aprindu dāma Svetlana Loeva, uzņēmēja Elita Drāke, maratoniste Jeļena Prokopčuka, profesore, Dr. paed. Inta Brikše, teātra aktieri Darja Podoļako un Anatolijs Fečins, pasniedzēja un sabiedrisko attiecību speciāliste Ieva Lejiņa (Adamss), modes māksliniece Anna Ledskalniņa, teātra un kino aktieris Jakovs Rafalsons, dietoloģe Lolita Neimane, režisore Ināra Kolmane, teātra un kino aktieris Ģirts Ķesteris.

Atsevišķs paldies vizāžistei Alisei Šepeļai par projekta varoņu meikapu un frizūrām, kā arī par to, ka viņa ir spējusi lieliski izcelt katra dalībnieka raksturu!

Jaunumi un sīkāka informācija par projektu “Paaudzes” tiks publicēta lapās www.marimoart.lv un http://www.facebook.com/MARIMOart. Turpat varēs atrast arī videointervijas ar projekta dalībniekiem.


Sekot jaunumiem