smokošie bērniPiektā daļa jaunu sieviešu - topošo māmiņu Latvijā smēķē, apdraudot sava vēl nedzimušā mazuļa veselību. Lai pievērstu plašākas sabiedrības uzmanību šai problēmai un rosinātu smēķējošos vecākus padomāt par savu atvašu veselību, biedrība Papardes zieds, jauniešu iniciatīvas grupa Pirmā reize un Latvijas Universitātes Atturības un veselības izglītības veicināšanas biedrība organizē fotokonkursu Smokošie bērni.

Pētījumi liecina, ka Latvijā smēķē vidēji 21% grūtnieču vecumā no 15 līdz 19 gadiem un 14% vecumā no 20 līdz 24 gadiem. Par 25 gadiem vecāko māmiņu vidū smēķē vidēji 8% sieviešu. Šie dati ir satriecoši un liecina gan par vieglprātīgu vecāku attieksmi pret gaidāmo mazuli, gan arī par zināšanu trūkumu par tabakas lietošanas draudiem veselībai. Organizējot fotokonkursu, tā rīkotāji vēlas aktualizēt šo problēmu un rosināt sabiedrību aizdomāties par smēķēšanas grūtniecības laikā un pasīvās smēķēšanas radītajiem riskiem gan jaundzimušo, gan viņu vecāku veselībai.

Lai piedalītos fotokonkursā, no 12.jūlija līdz 12.augustam ir jāiesūta 1-3 paša radītas melnbaltas vai krāsainas fotogrāfijas kopā ar fotogrāfijas aprakstu vai devīzi. Konkursa žūrija, kuras sastāvā ir pazīstamais fotogrāfs Valts Kleins, TV un radio dīva Baiba Sipeniece-Gavare, TV dīva Anna Rozīte, Latvijas Ārstu biedrības prezidents Pēteris Apinis, ginekoloģe Ilona Auziņa, izvērtēs iesūtītās fotogrāfijas, ņemot vērā to māksliniecisko kvalitāti, tehnisko kvalitāti un atbilstību konkursa mērķim un tematam.

Konkursa uzvarētājs saņems Kodak dāvāto digitālo fotoaparātu, otrās vietas ieguvējs - Aerodium dāvanu karti Ls 20 vērtībā, bet trešās un ceturtās vietas ieguvēji katrs saņems 2 biļetes braucienam ar kuģīti pa Rīgas kanālu. Konkursa rezultātu paziņošana un uzvarētāju apbalvošana notiks 23.augustā. Konkursā iesūtītie darbi, balstoties uz žūrijas vērtējumu, iegūst tiesības piedalīties ceļojošajā izstādē, kuru plānots atklāt Latvijas Universitātē. Fotogrāfijas konkursam ir iesniedzamas elektroniskā formātā "Papardes zieda" mājas lapā www.papardeszieds.lv vai sūtot tās uz e-pasta adresi Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., ar norādi "KONKURSAM".

Sīkāku informāciju par konkursu var iegūt www.papardeszieds.lv vai rakstot uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

Konkursam balvas sarūpēja Kodak pārstāvniecība Latvijā SIA Poligrāfijas Apgāds (POLAP), jauniešu iniciatīvas grupa Pirmā reize un Latvijas Universitātes Atturības un veselības izglītības veicināšanas biedrība.

 

Papildu informācija:

Madara Aldiņa
biedrības "Papardes zieds" sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālrunis: 67212700
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.