LKFA 2012Kāzu fotogrāfiju konkursa nolikums


1.Vispārēja informācija

1.1. Latvijas Kāzu fotogrāfu asociācija (turpmāk tekstā – LKFA) rīko kārtējo kāzu fotogrāfiju konkursu ar mērķi attīstīt kāzu fotogrāfijas virzienu, apzināt labākos Latvijas kāzu fotogrāfus un reklamēt plašākai sabiedrībai viņu pakalpojumus.

1.2. Piedalīties fotokonkursā drīkst ikviens Latvijas rezidents.

1.3. Fotogrāfiju iesniegšana un vērtēšana ir paredzēta 10 kategorijās, kas raksturo kāzas:

1.3.1. "Gatavošanās" – līgavas un/vai līgavaiņa vai viņu tuvinieku un vedēju gatavošanās kāzu norisei;
1.3.2. "Ceremonija" – civilās vai reliģiskās kāzu ceremonijas fotogrāfijas;
1.3.3."Emocijas" – kāzu norises fotogrāfijas, kurās parādītas cilvēku emocijas prieks, skumjas, jautrība u.c.;
1.3.4. "Bērni" - bērnu fotogrāfijas kāzu norises laikā;
1.3.5. "Portrets" – līgavas vai līgavaiņa portrets gatavošanās periodā vai kāzu norises laikā;
1.3.6. "Jaunais pāris" – jaunā pāra fotogrāfijas kāzu norises laikā;
1.3.7. "Detaļas" – kāzu norises laikā uzņemtās detaļas (kāzu atribūti, galdu, automašīnas noformējums, apģērba detaļas u.c.);
1.3.8. "Svinības" – kāzu svinību norises laikā uzņemta fotogrāfija iekštelpā vai ārpus tās;
1.3.9. "Izšķirošais mirklis" – (no angļu "The Decisive moment") Kāzu norises laikā uzņemta reportāžas fotogrāfija, kurā fiksēts unikāls mirklis;
1.3.10. "Brīvā tēma" – kāzu norises laikā vai ārpus kāzu norises uzņemtas fotogrāfijas, kas nevar ievietot citās iepriekšminētās kategorijās. Šajā kategorijā var tikt ievietotas fotogrāfijas no Trash The Dress, erotika un citām tēmām.

1.4. Par konkursa administratoru tiek noteikts LKFA valdes loceklis – Dmitrijs Mokejevs, kura uzdevumos ietilpst organizēt konkursa norisi. Tajā skaitā vienpersoniski diskvalificēt šim nolikumam neatbilstošus darbus. Administrators nepiedalās šī gada fotokonkursā.

1.5.Kopvērtējumā ievērojot vērtēšanas rezultātus katrā no kategorijām tiks noteikts Gada labākais kāzu fotogrāfs.

2.Fotogrāfiju iesūtīšanas nosacījumi

2.1. Fotogrāfijas iesniedzējs var būt fotogrāfijas autors vai autoru grupa.

2.2. Iesniedzamo fotogrāfiju skaits ir ierobežots, maksimāli var iesniegt 30 fotogrāfijas, kas uzņemtas tikai 2012. gadā. Exif informācija ir obligāta. Manipulācija ar datumiem tiks sodīta ar 3 gadu diskvalifikāciju.

2.3.Fotogrāfijas var iesniegt tikai digitālā veidā JPEG formātā ar garāko malu vismaz 3000px (var sūtīt uz e-pastu, starpniekserveriem utt.). Fotogrāfijām ir jābūt sagrupētām pa mapītēm ar kategoriju nosaukumiem. Gaidiet apstiprinājumu par fotogrāfiju pieņemšanu konkursam!

2.4. LKFA biedrs drīkst iesūtīt 3 fotogrāfijas bez maksas, par katru nākamo bildi ir jāmaksā 2,00Ls. Fotogrāfs, kurš nav LKFA biedrs, drīkst iesūtīt 1 bildi bez maksas, par katru nākamo bildi ir jāmaksā 4,00Ls. Summu, kas jāsamaksā uz norādīto LKFA kontu 7 dienu laikā. Samaksa par papildus fotogrāfiju iesūtīšanu tiks izmantota LKFA saimnieciskās darbības nodrošināšanai, mājas lapas attīstībai un uzturēšanai, konkursa organizēšanai un balvu iegādei.

2.5. Attēlā redzamajam ir jābūt saistībā ar kāzām un nedrīkst pārkāpt vispārpieņemtās morāles un pieklājības normas vai pastāvošo likumdošanu. Autors ir atbildīgs par visām sekām, kas var rasties iesūtot fotogrāfijas publiskam konkursam, paredzot, ka fotogrāfijas pēc atlases var tikt publicētas LKFA mājas lapā www.lkfa.lv, un nodrošina LKFA pret trešo personu prasībām; Informācija par konkursa rezultātiem, kā arī visas fotogrāfijas tiks ievietotas LKFA mājas lapā www.lkfa.lv. LKFA patur tiesības izmantot iesūtītas fotogrāfijas sevis reklamēšanai.

2.6. Uz attēla nedrīkst būt nekādi datumi, uzraksti, logotipi (izņemot tos, kas ir redzami pašā fotogrāfijā) vai paraksti. Attēls nedrīkst būt digitāli ierāmēts.

2.7. Fotogrāfiju iesniegšanas termiņš ir 15.01.2013.

2.8. Fotogrāfiju vērtēšanas rezultāti tiks atklāti Apbalvošanas ceremonijā, kas notiks februārī.

3. Fotogrāfiju vērtēšana un balvas

3.1. Katrā kategorijā būs nominācija uz labāko kāzu fotogrāfu savā kategorijā. Kopā ir paredzētas 10 vienādas nozīmes balvas katrā kategorijā.

3.1.1. Katrs pirmās vietas ieguvējs saņems:
- sudraba diplomu, bezmaksas dalību LKFA uz vienu gadu;
- 20% atlaidi fotolaboratorijas pakalpojumiem uz pusgadu fotosalonā "Linda";
- 10Ls dāvanu karti PictureHappy pakalpojumiem;
- Profoto T-kreklu;

3.2. Galveno balvu – titulu "Gada labākais kāzu fotogrāfs" saņems:
- LKFA kausu;
- iespēju piedalīties nākamā 2012 gada LKFA konkursa žūrijas sastāvā;
- zelta diplomu;
- Dāvanu karti flush-mount grāmatas izgatavošanai ar biezām lapām (128 USD vērtībā, piegādes izmaksas nav iekļautas) no Idea.
- bezvadu trigeri ar četriem uztvērējiem un dāvanu karti 50Ls nomas tehnikai no www.masterfoto.lv;
- Pilnu informācijas profilu + VIP vietu vortālā (līdz nākama gada februārīm) no www.precos.lv;
- Nepārtrauktās tintes padeves sistēmu kopā ar uzstādīšanu (50Ls vērtībā) no www.drukaletak.lv;
- Dāvanu karte Profoto studijas izmantošanai (3st.) no www.profotoriga.lv.

Par "Gada labāko kāzu fotogrāfu" kļūs tas fotogrāfs, kurš saņems visaugstāko punktu skaitu summējot žūrijas vērtējumu pa kategorijām pirmajās trīs vietās (skatiet 3.7 punktu).

3.3. Papildus saņemtajām balvām, ir arī speciālā simpātiju balva no fotostudijas "Linda" 100 - 10x15 fotogrāfiju izdruka.

3.4. Ja fotogrāfs, kas nav LKFA biedrs un kurš uzvarēs kādā no konkursa kategorijām, nolems iestāties Latvijas Kāzu fotogrāfu Asociācijā gada laikā, tas negarantē automātisko iestāšanos LKFA, bet tikai atbrīvo no ikgadējas dalības maksas

3.5. Konkursa žūrijā ir paredzēts iekļaut 5 fotogrāfus un cilvēkus, kas ir saistīti ar kāzu tematiku:

1) Slava Ebinger: Kāzu fotogrāfs un ikgadēja "Līgavu parādes" līdz-organizators Vācijā. Kāzu fotogrāfijas konkursa žūrijas loceklis (АСФО - Kāzu fotogrāfu asociācija, Maskava). Vadījis vairāk nekā 30 meistarklases;

2) Andrejs Zavadskis: LKFA goda biedrs, 2009 gada Labākais Latvijas Kāzu fotogrāfs (pēc LKFA un balticwedding.eu);

3) Džeina Saulīte: 2011 gada labāka Latvijas fotogrāfe;

4) Zane un Bernards: Jaunais pāris, kas precēsies 2013.gadā un kas aktīvi sekoja jau 2011 gada LKFA fotokonkursam;

5) Dagnija Lībane: Kāzu organizatore


3.6. Katrs žūrijas loceklis ir tiesīgs vienpersoniski atkāpties no konkursa vērtēšanas. Lai konkurss tiktu uzskatīts par leģitīmu, minimālam žūriju vērtējumu skaitam jābūt ne mazākam kā trīs.

3.7. Katrs no žūrijas dalībniekiem veic individuālu vērtēšanu attālinātā režīmā, nosakot labākos darbus katrā no kategorijām. Vērtēšana tiks veikta katrā kategorijā atsevišķi. Žūrijas loceklim katrai bildei ir jāpiešķir balles no 70 līdz 100. Žūrijas vērtējums katrā kategorijā tiek veidots aritmētiski aprēķinot balles no katra žūrijas locekļa. Izmantojot pirmās, otrās un trešās vietu sadalījumu katrā kategorijā aritmētiski tiks noteikts uzvarētājs kopvērtējumā. Gadījumā, ja divi pretendenti iegūs vienādu punktu skaitu kopvērtējumā, par labāko tiks atzīts tas, kuram būs vairāk augstāko vērtējumu atsevišķās kategorijās. Gadījumā, ja kādā no kategorijām tiek iesniegts mazāk par 5 fotogrāfijām, fotogrāfiju vērtēšana attiecīgajā kategorijā nenotiek un konkursa dalībniekiem tiek atgriezta 2.4 punktā paredzētā samaksa.

3.8. Pēc konkursa noslēguma tiks rīkota Apbalvošanas ceremonija 2013 gada Februāra mēneša vidū. Laiks un vieta tiks precizēta vēlāk un tiks publicēta www.lkfa.lv mājaslapā ziņu sadaļā.

3.9. Pēc konkursa noslēguma tiks veidota LKFA konkursa gada grāmata, kurā tiks publicēti visas TOP 3 vietu fotogrāfijas. Grāmatu būs iespējams arī iegādāties.

3.10. Pēc konkursa noslēguma tiks rīkota fotogrāfiju izstāde, kuras pamatā būs konkursa darbi. Izstādes izmaksas tiks saskaņotas vēlāk, konkursam noslēdzoties.

Sponsoru un atbalstītāju saraksts konkursa norises laikā pastāvīgi tiek papildināts un mainīts!


Rekvizīti:

Latvijas Kāzu fotogrāfu asociācija
Reģ. Nr.: 40008130108
Citadeles Banka: LV98PARX0012216690001