viena diena Latvijas vēsturēCeturtdien, 16.aprīlī plkst. 17.00 Latvijas Fotogrāfijas muzejā notiks tematisks pasākums "Viena diena Latvijas vēsturē" - par foto akcijām stāstīs Gunārs Janaitis un Vitauts Mihalovskis!
2007. gada 31. augustā ar vērienu norisinājās foto akcija "Viena diena Latvijā", kurā bija aicināti piedalīties gan profesionāli fotogrāfi, gan ikviens cits interesents, kuram nav sveša fotokamera. Vienas dienas laikā iegūtās fotogrāfijas ir apskatāmas internetā, publicētas apjomīgā grāmatā, dokumentētas filmā un ir eksponētas izstādēs.

Kā akcija norisinājās pirms divdesmit gadiem un kāda Latvija izskatījās tolaik, stāstīs viens no pirmās akcijas 1987. gadā organizatoriem fotogrāfs Gunārs Janaitis. Demonstrējot vēsturiskās fotogrāfijas, viņš raksturos metodi, kā tiek iegūts laikmeta dokuments, un diskutēs par materiāla pieaugošo nozīmību. Savukārt Vitauts Mihailovskis, foto kluba "Ogre" vadītājs, stāstīs par akciju "Viena diena Ogrē" un rādīs Ogres Televīzijas sagatavoto īsfilmu par fotogrāfu piedalīšanos akcijā Ogrē.
Ieeja bez maksas.
Adrese: Mārstaļu iela 8 (ieeja no Alksnāju ielas).
akcija_viena_diena_latvijaa_1987
Aldis un Gunārs Jermaki 1987
Viktors Rudjko 1987