Nikkor 800mm f/5.6Nikon šodien iepazīstina ar pilnveidotu, modernu īpašo telefoto objektīvu ar fiksētu fokusa attālumu, kas papildinās pilna kadra (FX) NIKKOR objektīvu klāstu. 800 mm AF-S objektīvs ar lielu f/5,6 diafragmas atvērumu un VR (vibrāciju samazināšanas) sistēmu būs pilnībā saderīgs ar visu Nikon FX formāta kameru autofokusa sistēmām.

Jaunais objektīvs konstruēts ar nolūku tālāk papildināt NIKKOR īpašo telefoto objektīvu klāstu. Objektīva fokusa attālums ir lielāks nekā jebkuram citam NIKKOR objektīvam ar autofokusu, un tā konstrukcija īpaši izstrādāta, ņemot vērā brīvdabas sporta notikumu, ziņu reportāžu un dzīvnieku fotogrāfu vajadzības. Papildus lieliskajai optiskajai veiktspējai objektīvs ir pasargāts arī no putekļiem un mitruma.

"Mēs ar lielu prieku šīs vasaras lielākā sporta notikuma laikā iepazīstinām ar modernu pagrieziena punktu NIKKOR attīstībā," saka Roberts Kristina (Robert Cristina), Nikon Professional Services menedžeris Eiropā.
"Šis objektīvs atspoguļo mūsu kompānijas filozofiju – "atsauksmes pārvērst realitātē", un tas ir paredzēts pasaules vadošajiem ziņu, sporta un dzīvnieku fotogrāfiem," viņš piebilst.

Ar jaunā objektīva prototipu tiks iepazīstināti profesionālie fotogrāfi atklātajā golfa čempionātā Karaliskajā Litemas un Sv. Annas (Royal Lytham & St. Annes) golfa klubā Lankašīrā, Anglijā laika periodā no 2012. gada 19. līdz 22. jūlijam. Nikon ir bijis atklātā čempionāta oficiālais sponsors kopš 1993. gada. Visi interesenti varēs iepazīties ar šo objektīvu arī pasaulē plašākajā foto un attēlveidošanas izstādē Photokina 2012, kas notiks Ķelnē, Vācijā no 18. līdz 23. septembrim.

Mēneša sākumā Nikon informēja, ka kopējais saražotais nomaināmo NIKKOR objektīvu apjoms sasniedzis septiņdesmit miljonus, bet kopējais AF-S ar Nikon konstruēto autofokusa kluso viļņu motoriem (SWM) aprīkoto objektīvu daudzums sasniedzis 30 miljonus. Šogad Nikon laidusi tirgū trīs profesionāla līmeņa FX formāta vienobjektīva spoguļkameras: augstākās klases Nikon D4, Nikon D800 un Nikon D800E, kas garantē nepārspējamu izšķirtspēju un attēla kvalitāti.

Tirdzniecības sākuma datumu, ieteicamo mazumtirdzniecības cenu un sīkākas specifikācijas korporācija Nikon paziņos vēlāk.

 
Nikon Professional Services

Ar sava Nikon Professional Services (NPS) starpniecību Nikon sniedz pakalpojumus un atbalstu profesionāliem fotogrāfiem jau vairāk nekā piecdesmit gadus. Papildus tā aprīkojuma apkopei un remontam, kuru profesionālie fotogrāfi izmanto ik dienas, NPS apkalpošanas punkti tiek veidoti dažādu starptautisku sporta un kultūras notikumu norises vietās. Jebkurā no šiem punktiem fotogrāfi var pārbaudīt savas aparatūras darbību, kā arī iznomāt aprīkojumu.