Nikon AF-S NIKKOR 20mm f/1.8G EDNikon iepazīstina ar jaunu objektīvu, kas izstrādāts radošai fotografēšanai, — AF-S NIKKOR 20mm f/1.8G ED.
Šis FX formāta objektīvs ar vienu fokusēšanas garumu nodrošina īpaši plata leņķa perspektīvu un f/1,8 ātru maksimālo apertūras atvērumu un ir lieliski piemērots, lai tvertu lielākas perspektīvas, plašāku telpu un uzņemtu reālistiskus attēlus. Gudri izstrādātā apertūra nodrošina īpašu asuma dziļumu un vienmērīga izplūduma efektu un garantē lielisku objektīva darbību vājā apgaismojumā. Augstas veiktspējas optika nodrošina visaptverošu asumu un maksimāli novērš deformāciju, savukārt objektīva kompaktais un vieglais korpuss nodrošina ērtu pārvietošanu.

Zurabs Kiknadze (Zurab Kiknadze), Nikon Europe objektīvu, piederumu un programmatūras ražošanas menedžeris, komentē: “Interesants fakts — 2014. gadā aprit 20 gadi kopš objektīva AF NIKKOR 20mm f/2.8D laišanas klajā. Šis objektīvs bija populārs radošo fotogrāfu vidē. Tagad uzņēmums Nikon piedāvā šī objektīva 21. gadsimta versiju, uzlabojot gandrīz ikvienu svarīgu objektīva funkcionalitātes aspektu. Objektīva AF-S NIKKOR 20mm f/1.8G ED apertūra ir izstrādāta vēl pārdomātāk, precīzāks ir arī autofokuss un uzlabota optikas darbība. Turklāt ir pārstrādāts objektīva nanokristālu pārklājums, uzlabota objektīva ergonomika un korpusa uzbūve. Šie izcilie tehniskie raksturojumi vēl nav viss — jaunais objektīvs ir īpaši piemērots radošai fotografēšanai, atļaujot fotogrāfiem izmēģināt vairākas vizuālās iespējas, ko nodrošina visaptverošs skats. Šāda veida objektīvi sajūsminās ikvienu fotogrāfu, un esam ļoti priecīgi, ka NIKKOR ātrdarbīgu objektīvu ar vienu fokusēšanas garumu klāsts ir papildinājies ar jauno 20 mm NIKKOR objektīvu ar maksimālo apertūras atvērumu f/1,8.”

Ieskaujoša perspektīva
Jaunais 20 mm NIKKOR objektīvs ar maksimālo apertūras atvērumu f/1,8 nodrošina izcilu darbību visdažādākajās fotografēšanas situācijās. Šis kompaktais un funkcionāli daudzpusīgais objektīvs ir labi piemērots iekštelpu, ielu reportāžu un plašu ainu fotografēšanai, kā arī zemūdens fotografēšanai. Šis objektīvs ir laba izvēle, uzņemot ieskaujošus video sižetus. Fotogrāfiem, kuri vēlās ar savām fotogrāfijām aizraut skatītājus vai kuriem pielāgošanas iespēja ir būtiska, lai fotografētu slēgtās telpās, objektīvs piedāvā 20 mm fokusa attālumu un īpaši platu skata leņķi, kas atļauj uzņemt izcilus attēlus. Objektīva ātrdarbīgā f/1,8 maksimālā apertūra un izcilas gaismas uztveršanas spējas atļauj precīzi nošķirt fotografējamo objektu no fona un iegūt patīkamu vienmērīga izplūduma efektu. Fotogrāfi, kuriem ir būtiska pielāgošanas iespēja, ar lielajiem aizvara ātrumiem var uzņemt skaidras fotogrāfijas vājā apgaismojumā, turklāt, izmantojot šo objektīvu, skatu meklētājā redzamais attēls ir ievērojami gaišāks. Nikon klusais viļņu motors (SWM) nodrošina vienmērīgu, klusu un ātru autofokusa darbību, savukārt minimālais fokusa attālums ir 0,2 m — šie tehniskie raksturojumi atļauj pietuvināties objektam un uzņemt to pilnā kadrā.

Augstas izšķirtspējas attēli
Pateicoties tā tehniskajiem raksturojumiem, šis jaunais 20 mm NIKKOR objektīvs ar maksimālo apertūras atvērumu f/1,8 ir piemērots izmantošanai ar moderniem augstas izšķirtspējas sensoriem un atļauj uzņemt izcilas fotogrāfijas un HD video. Mūsdienīgais objektīva optikas dizains paredz 13 elementus 11 grupās, tostarp divus īpaši zemas dispersijas (ED) stikla elementus un divus asfēriskas lēcas (AS) elementus. Nikon ED stikls nodrošina asumu un kontrastu pat tad, ja fotografējat, iestatot lielāku apertūras atvērumu, savukārt AS elementi maksimāli samazina deformāciju — pat īpaši liela fokusa attāluma gadījumā. Nanokristālu pārklājums samazina dubultošanos un uzplaiksnījumu.

Ērtums un pārvietojamība
Šis objektīvs ir viegls, kompakts, ātrdarbīgs un ir lieliski piemērots fotogrāfiem, kuri vēlas pietuvināties objektam un tvert dinamiskus attēlus dažādās situācijās. Objektīvs sver tikai 355 g un ir īpaši ērti pārnesams un lietojams. Objektīvs AF-S NIKKOR 20mm f/1.8G ED ir optimizēts izmantošanai ar FX formāta sensoriem un nodrošina 30 mm platu skata leņķi, kas tiek izmantots ar DX formāta digitālajām vienobjektīva spoguļkamerām.
Objektīvs AF-S NIKKOR 20mm f/1.8G ED ir pieejams komplektā ar elastīgu objektīva maisiņu CL-1015 un objektīva pārsegu HB-72.