Nikon D3300Nikon iepazīstina ar jauno kameru D3300. Šī D-SLR kamera ir paredzēta fotografēšanas iesācējiem un ļauj viegli iemūžināt svarīgus notikumus un mirkļus.
Šī kamera ir jaudīga, ērti pārnēsājama un vienkārši lietojama, turklāt kompakta un viegla. Šīs īpašības nodrošina, ka Nikon D3300 ir lieliska izvēle, ja vajadzīga izcila D-SLR kameras attēla kvalitāte bez kompromisa attiecībā uz lietošanas vienkāršību.
Neatkarīgi no tā, vai vēlaties fotografēt vājā apgaismojumā vai uzņemt skaistu portretu, Nikon slavenais pamācības režīms palīdz pareizi lietot kameras funkcijas, tāpēc lielisku attēlu uzņemšana un video ierakstīšana ir ērta un vienkārša. Pateicoties iespaidīgajām funkcijām, ar kameru D3300 var uzņemt precīzākus un skaidrākus attēlus, jo īpaši fotografējot ar augstu ISO jutību tumšās vietās. Vēl daži uzlabojumi: 24,2 megapikseļu CMOS sensors bez optiskā zemas caurlaidības filtra (OLPF), plašāks ISO diapazons (līdz ISO 12 800), jaunā un efektīvā Nikon EXPEED 4 attēlu apstrādes programma un ātrāka darbība nepārtrauktas uzņemšanas režīmā (līdz 5 kadriem/s).

Turklāt jaunais NIKKOR komplekta objektīvs ir patiešām mazs, tāpēc salīdzinājumā ar iepriekšējo modeli kameru Nikon D3300 ir daudz ērtāk paņemt līdzi. Savukārt Nikon adapteris bezvadu savienojumam ar mobilo ierīci ļauj sociālajos tīklos kopīgot fotogrāfijas, kuru kvalitāte būtiski atšķiras no parastām viedtālruņu fotogrāfijām.
Nikon Europe Patērētāju D-SLR kameru nodaļas produktu vadītāja Marina Gurēviča (Marina Gurevich) stāsta: “Kamera D3300 ir ideāli piemērota jebkuram, kas vēlas sākt apgūt digitālo spoguļkameru lietošanu, — ģimenēm, jauniešiem un citiem lietotājiem. Pamācības režīmā kameru ir neiedomājami ērti lietot, savukārt, pateicoties augstai sensora izšķirtspējai un augstai ISO jutībai, uzņemtā attēla kvalitāte būs daudzkārt izcilāka nekā ar mazāk jaudīgu kameru fotografētiem attēliem. Apvienojumā ar iespēju kopīgot fotogrāfijas ar mobilajām ierīcēm D3300 patiešām var piedāvāt visu, lai attēli piesaistītu pelnītu uzmanību.”

Neticama attēla kvalitāte
Katrai kamerai ir sava sirds — attēla sensors, un kamerai D3300 ir liela sirds. Kameras 24,2 megapikseļu sensors ir īpaši izstrādāts bez optiskā zemas caurlaidības filtra, tāpēc ar kameru var nofotografēt vissmalkākās detaļas un struktūras un panākt pārsteidzošu asumu. Iegūtie attēli ir izcili skaidri — jo īpaši, ja izmantojat NIKKOR objektīvu. Jaunā un jaudīgā EXPEED 4 attēlu apstrādes programma un ISO jutības diapazons, kas tagad ir paplašināts līdz 12 800 (ISO jutība palielināma līdz 25 600 ekvivalentam) nodrošina, ka pat tumšās vietās ar augstu ISO jutību uzņemtie attēli tiek atveidoti īpaši skaidri un ar smalkām toņu pārejām. Savukārt nepārtrauktas uzņemšanas ātrums līdz 5 kadriem/s ļauj tvert ātras un mainīgas kustības un sejas izteiksmes īstajā mirklī. Neatkarīgi no fotografējamo objektu kustības ātruma kameras fokuss vienmēr paliek pareizi noregulēts — to nodrošina īpaši precīzā 11 punktu AF sistēma ar krustveida sensoru centrā.

Pamācības režīms: detalizēta palīdzība
Nikon slavenais pamācības režīms palīdzēs atklāt jūsu apslēpto fotogrāfa talantu. Pamācības režīms nodrošina gan iesācējiem, gan ieinteresētiem lietotājiem saprotamus un detalizētus norādījumus, kā uzņemt lieliskas fotogrāfijas un video. Turklāt ir pieejami paraugattēli, kas demonstrē vēlamo rezultātu. Pamācības režīmam var ērti piekļūt, kameras korpusa augšpusē izmantojot grozāmo režīmu pārslēgu. Pamācības režīmā ir pieejama informācija, kā iestatīt kameru, fotografēt, skatīt, dzēst vai retušēt attēlus. Turklāt zinātkāri fotogrāfi var uzzināt, kā uzņemt portretus ar smalki izplūdinātu fonu, apturēt kustību vai uzņemt skaidrus kadrus vājā apgaismojumā. Pamācības režīmā lietotājiem tiek parādītas interaktīvas uzvednes, lai noskaidrotu, kāda veida fotogrāfijas vai video lietotājs vēlas uzņemt. Tādējādi ikviens lietotājs var apgūt pamatfunkcijas un kameras vadības pamatprasmes, neatverot kameras rokasgrāmatu.

Specefekti
Ar jauno kameras specefektu režīmu ir viegli fotoattēliem un video pievienot māksliniecisku noformējumu. Izvēloties kādu no 13 dažādiem efektiem, lietotāji izklaidēdamies var uzņemt fotogrāfijas un video, kuriem nebūs līdzīgu. Piemēram, Pop (izceltās krāsas efekts) paspilgtina krāsas, palielinot piesātinājumu, Toy Camera (spēļu kameras efekts) ļauj izveidot fotoattēlus retro stilā, Easy Panorama (vienkāršās panorāmas efekts) ļauj radīt plašas ainavu un pilsētas skatu panorāmas. Lietot efektus ir ļoti viegli, un fotografējot uzreiz lielajā šķidro kristālu displejā var priekšskatīt rezultātu.

Pilnas augstas izšķirtspējas video: D-video
Kamera Nikon D3300 ir lieliski piemērota ne tikai izcilu fotoattēlu uzņemšanai, bet arī vienkāršai un kvalitatīvai video ierakstīšanai. Izmantojot D-video funkciju, ar kameru var ierakstīt pilnas augstas izšķirtspējas videoierakstu ar kadru uzņemšanas ātrumu līdz 50/60 p ar nepārtrauktu autofokusu. Ar kameru var uzņemt ātri kustīgu objektu videoierakstus ar izcilu asumu un sīku detaļu skaidrību. Video ierakstīšanu var ērti sākt, nospiežot viena pieskāriena video ierakstīšanas pogu. Savukārt iebūvētais stereomikrofons un saderība ar Nikon ārējo stereomikrofonu ME-1 nodrošina videoierakstos izcilu skaņu.

Ērta savienojamība
Ar kameru Nikon D3300 uzņemtās fotogrāfijas var nosūtīt tieši no kameras uz jebkuru iOS™ vai Android™ viedierīci¹ un pēc tam viegli augšupielādēt sociālajos tīklos, piemēram, Facebook, Instagram vai Twitter. Pateicoties izcilajai attēla kvalitātei, fotogrāfijas noteikti piesaistīs uzmanību. Wi-Fi funkcija, kas arī ir īpaši noderīga fotografēšanas laikā, ļauj priekšskatīt ainas viedierīcē vai attāli vadīt kameru un uzņemt lieliskus pašportretus.

Prasmīgi veidots dizains intuitīvai lietošanai
Nikon īpaši ergonomiskais dizains, skaidri saprotamās izvēlnes un viena pieskāriena pogas biežāk lietotajām funkcijām, piemēram, D-video un tiešā skata funkcijai, ļauj veikt darbības ātri un intuitīvi. Lielais (7,5 cm (3 collu)) šķidro kristālu monitors ar platu skatīšanas leņķi un 921 tūkstoša punktu izšķirtspēju nodrošina ļoti skaidrus attēlus, savukārt, nospiežot jauno pogu “i”, kas ir ērti izvietota kameras korpusa aizmugurē, fotografēšanas laikā var ātri mainīt iestatījumus, neatverot galveno izvēlni. Skaidrais un platais optiskais skatu meklētājs (ar aptuveni 95 % kadra aptvērumu un 0,85x palielinājumu) ļauj viegli uzņemt fotogrāfijas īstajā brīdī — jo īpaši tad, ja fotografējat ātras kustības no attāluma. Kamerā D3300 ir pieejama arī jauna iespēja: lietotāji, kas fotografē, izmantojot skatu meklētāju, var izvēlēties klasisko saskarni vai grafisko saskarni ar animētiem iestatījumiem, kas veicina intuitīvu lietošanu.

Kompakta sistēma
Lai arī kamerai Nikon D3300 ir kompakts korpuss, tā spēj nodrošināt tik izcilus un kvalitatīvus attēlus kā neviena cita D-SLR kamera. Pateicoties jaunajam nelielajam ievelkamajam NIKKOR 18–55mm VR objektīvam kameras komplektā, kamera D3300 ir kompaktāka un ērtāk pārnēsājama salīdzinājumā ar daudzām citām D-SLR kamerām. Neticami vieglais kameras korpuss sver tikai 410 g (bez atmiņas kartes un akumulatora). Kameras korpuss ir pieejams melnā, sarkanā vai pelēkā krāsā. Kaut pati kamera ir maza, tās lielais un ērtais rokturis nodrošina ciešu satvērienu.

NIKKOR objektīvu, Speedlight zibspuldžu un sistēmas saderība
Viena no lielākajām priekšrocībām, ko iegūstat, fotografējot ar šo Nikon D-SLR kameru, ir Nikon D3300 saderība ar vairākiem NIKKOR objektīviem, kā arī jaudīgiem un ērti lietojamiem sistēmas piederumiem. NIKKOR objektīvi ir slaveni visā pasaulē to optiskās veiktspējas dēļ, un kamera D3300 ir saderīga ar visiem DX formāta objektīviem. Tādējādi katrai situācijai var atrast atbilstošu objektīvu — sākot ar kompaktiem tālummaiņas objektīviem, kas ir lieliski piemēroti vispārējai lietošanai vai ceļojumiem, un beidzot ar ātriem objektīviem, kas nodrošina skaistu izplūduma efektu (fona izplūdumu), kā arī platleņķa objektīviem un mikroobjektīviem. Neatkarīgi no tā, kuru objektīvu izvēlēsieties, jūs iepriecinās precizitāte un pielāgojamība, kas ļauj maksimāli izmantot kameras 24,2 megapikseļu izšķirtspēju un iemūžināt fotogrāfijas vai video ar košām krāsām un satriecošiem kontrastiem. Papildus objektīvam kameru var aprīkot arī ar Nikon SB-300 Speedlight ārējo zibspuldzi, kas ir kompakta, viegla un lieliski piemērota iesācējiem fotografēšanā, nodrošinot skaisti izgaismotus attēlus. Izmantojiet šo zibspuldzi, lai pievienotu efektus dienasgaismā uzņemtām fotogrāfijām, uzlabotu krēslā uzņemtus kadrus vai eksponētu objekta papildu sīkumus pat sarežģītos pretgaismas apstākļos.

Galveno īpašību kopsavilkums
• 24,2 megapikseļu DX formāta sensors bez OLPF
• Pamācības režīms: skaidra un detalizēta palīdzība
• Izcila veiktspēja vājā apgaismojumā: ISO jutība diapazonā 100–12 800 (ISO jutība palielināma līdz ISO 25 600 ekvivalentam)
• Ātrā un jaudīgā attēlu apstrādes programma EXPEED 4
• Nepārtraukta uzņemšana ātrumā 5 kadri/s
• Īpaši asā 11 punktu AF sistēma ar krustveida sensoru centrā
• 420 pikseļu RGB mērīšanas sensors ar Nikon sižeta atpazīšanas sistēmu
• D-video: pilnas augstas izšķirtspējas video ar kadru uzņemšanas ātrumu līdz 50/60p
• Iebūvētais mikrofons un saderība ar Nikon stereomikrofonu ME-1
• Ērta bezvadu savienojamība: izmantojot adapteri bezvadu savienojumam ar mobilo ierīci Nikon Wu-1a
• Specefektu režīms: 13 dažādi specefekti nekustīgiem attēliem un video
• 6 sižetu režīmi
• Liels šķidro kristālu displejs: 7,5 cm (3,0 collas) ar platu skatīšanas leņķi un 921 tūkstoša punktu izšķirtspēju
• Optiskais skatu meklētājs ar aptuveni 95 % kadra aptvērumu un 0,85x palielinājumu
• Neliels un viegls korpuss: aptuveni 124 × 98 × 75,5 mm. Sver tikai 410 g (bez akumulatora un atmiņas kartes)
• Neliela izmēra ievelkamais objektīvs: AF-S DX NIKKOR 18–55mm f/3.5–5.6G VR II
• Stabils rokturis drošai lietošanai
• Korpuss pieejams trīs krāsās: melnā, sarkanā un pelēkā
• Paplašināma sistēma: saderība ar visiem NIKKOR DX formāta objektīviem un Nikon Speedlight zibspuldzēm, kas ir paredzētas iesācējiem

¹Kamera ir saderīga ar iOS un Android™ viedierīcēm. Lai izmantotu šo funkciju, ir nepieciešama īpaša lietojumprogramma, kuru bez maksas var lejupielādēt no Google Play™ un Apple App Store™. Android, Google, Google Play, YouTube un citi zīmoli ir Google Inc. preču zīmes.