LUMIX G H HS030Panasonic iepazīstina ar jaunu maināmu digitālo objektīvu ar fiksētu fokusa attālumu — LUMIX G MACRO 30 mm / F2.8 ASPH. / MEGA O.I.S. (H-HS030), kas ir izstrādāts, pamatojoties uz sistēmas Micro Four Thirds standartu.

LUMIX G MACRO 30 mm / F2.8 ASPH. / MEGA O.I.S. ir 30 mm (35 mm kameras ekvivalents: 60 mm) platleņķa objektīvs ar diafragmas atvērumu F2.8, kas ļauj atveidot asus attēlus ar augstu kontrastu. Kompaktā objektīva LUMIX G MACRO 30 mm / F2.8 ASPH. / MEGA O.I.S. dabiskā izmēra palielinājums 1x (35 mm kameras ekviv. 2x) un lielais asuma dziļums nodrošina tā izcilu veiktspēju ne vien ikdienišķu makroattēlu, piemēram, ziedu vai ēdiena tuvplānu, uzņemšanas laikā, bet arī uzņemot iespaidīgus portreta fotoattēlus. Objektīvam ir nepārspējami tuvs 0,105 m fokusēšanas attālums, kas ļauj uzņemt dabiskus ziedu vai smalku detaļu makroattēlus.

Objektīva sistēma sastāv no 9 lēcām (tostarp arī no asfēriskas lēcas), kas ir izvietotas 9 grupās, un šī sistēma vienlaikus ir gan izcili kompakta, gan arī nodrošina lielisku optisko veiktspēju. Objektīvā iebūvētā iekšējā fokusa sistēma ļauj panākt izcilu izšķirtspēju un kontrastu no pilna dabiska izmēra palielinājuma līdz bezgalībai. Iekļautais soļdzinējs padara fokusēšanas procesu vienmērīgu un klusu, ļaujot šo funkciju izmantot, gan uzņemot attēlus, gan arī ierakstot video, kas atbilst LUMIX HD objektīva formātam. Uzstādot objektīvu viena objektīva bezspoguļa digitālajām (DSLM) fotokamerām LUMIX G, lietotāji var izbaudīt lielā ātruma un augstās precizitātes kontrastu automātisko fokusa sistēmu, kurā digitālā signāla apmaiņa notiek ar ātrumu 240 kadri sekundē, ļaujot iestatīt automātisko fokusu ātrāk nekā 0,5 sekundēs (bezgalība–0,105 m).

Septiņi asmeņi piešķir diafragmai noapaļotu formu, kas, fotografējot ar lielu diafragmas atvērumu, rada pievilcīgu, vienmērīgu efektu ārpus fokusa esošām zonām. Īpaši izturīgs metāla stiprinājums padara objektīvu piemērotu aktīvai lietošanai, un tajā izmantotās lēcas ar vairākkārtīgo pārklājumu samazina attēla dubultošanos un atspīdumus, nodrošinot vēl izcilākas kvalitātes attēlu uzņemšanu. Jaunais objektīvs LUMIX G MACRO 30 mm / F2.8 ASPH / MEGA O.I.S. ir elegantā metāliskā melnā krāsojumā, un tā dizains ir pieskaņots viena objektīva bezspoguļa digitālajām (DSLM) kamerām LUMIX G.