a99 II front• Pilnkadra 4D fokusēšana ar inovatīvo hibrīdo fāzes noteikšanas AF sistēmu un precīziem 79 AF hibrīdajiem krustpunktiemi, ko nodrošina novatoriski AF sensori, un nepārtrauktu attēlu sērijas uzņemšana līdz pat 12 kadriem sekundēII
• Augstas izšķirtspējas 42,4 efektīvo megapikseļu 35mm pilnkadra Exmor R™ CMOS sensors
• Jauna piecu asu optiskā attēla stabilizācijas sistēma
• Izcila vadāmība un uzticamība gluži jauna dizaina korpusā ar samazinātu izmēru
• 4K kvalitātes video ieraksts XAVC-S formātāIII ar profesionālām funkcijām
Apliecinot apņemšanos radīt pasaulē labākās A-bajonetes fotokameras ar maināmiem objektīviem, Sony laiž klajā jaunu šī segmenta flagmani ɑ99 II. Jaunā kamera ɑ99 II, kas seko jau atzinību iemantojušajam modelim ɑ99, apvieno labākās Sony attēlveidošanas inovācijas, piemēram, hibrīdo fāzes noteikšanas AF sistēmu ar Sony ekskluzīvajiem A-bajonetes risinājumiem, tādiem kā dzidro spoguļu sistēma TMT (Translucent Mirror TechnologyTM). Rezultātā ir tapusi ārkārtīgi labi aprīkota, profesionāla līmeņa kamera, ko jo īpaši iekāros sporta un dabas fotogrāfi.
Jaunas paaudzes autofokusēšana
Gluži svaigi izstrādātā fāzes noteikšanas autofokusa (AF) sistēma spēj atbalstīt nepārtruktu AF, turklāt ɑ99 II ir pirmā ɑ pilnkadra kamera ar 4D FOCUS tehnoloģiju, un lietotāji varēs izbaudīt jauna augstākā līmeņa autofokusa darbību. Hibrīdās fāzes noteikšanas AF sistēmas darbību nodrošina precīzs 79 punktuIV fāzes noteikšanas AF sensors kopā ar 399 fokālās plaknes fāzes AF noteikšanas punktiem,i radot 79 hibrīdu AF krustpunktuV kopu. Šie krustpunkti nodrošina neticami precīzu autofokusēšanu un modernu objekta izsekošanu pat ātrā kustībā. Turklāt, pateicoties kustīgam spogulim, TMT nodrošina vienlaidu AF darbību, bet attēlu skatu meklētājā neietekmē izvēlētā uzņemšanas metode, ieskaitot live-view režīmu un video filmēšanu.
Ar jauno ɑ99 II attēlu uzņemšana nepietiekamas gaismas apstākļos nesagādā nekādas problēmas. Precīzā AF sistēma nevainojami darbosies pat pie EV-4VI gaismas līmeņa, ko ir grūti panākt ar citām kamerām.
Datu plūsma ɑ99 II modelī ir modernizēta un pielāgota augstas izšķirtspējas nepārtrauktu attēlu uzņemšanai ar lielu kadru ātrumu. Jaunā LSI sistēma darbojas kopā ar attēlu sensoru un BIONZ X attēlapstrādes procesoru, kā arī jaunas konstrukcijas slēdzi un kopā nodrošina nepārtrauktu attēlu uzņemšanu ar ātrumu līdz pat 12 kadriem sekundēii ar AF/AE izsekošanuVII, dodot iespēju novērtēt sensora 42,4MP iespējas. Rezultātā jaunā kamera ir neticami ātra un ļauj uzņemt pārsteidzoši detalizētus attēlus pat ar ātriem kustīgiem objektiem apgrūtinātas gaismas apstākļos. Attēlus var apskatīt tūliņ pēc uzņemšanas, arī tādus, kas uzņemti sērijās, bet fotografējot iekštelpās mākslīgā apgaismojumā, ņirboņa tiek konstatēta automātiski, un slēdzis tiek darbināts tā, lai samazinātu ietekmi uz attēluVIII.
Uzlabots algoritms nodrošina elektroniskā skatu meklētāja (EVF) darbību uzņemot nepārtrauktu attēlu sēriju live-view ar ātrumu līdz astoņiem kadriem sekundēIX ar AF/AE izsekošanu un minimālu aizturii displejā, līdz ar to skatu meklēšana būtiski neatšķiras no optiskā risinājuma. Ekspozīcija, baltā balanss un citi kameras iestatījumi redzami reālajā laikā skatu meklētājā, bet live–view sērijas attēlu uzņemšanu var iestatīt trijos variantos pēc vajadzības: 8, 6 vai 4 kadri sekundē.
Pikseļu jauda
Aizmugurgaismojuma un pilna kadra 42,4MPX Exmor R CMOS sensorā iestrādāta gapless-on-chip tehnoloģija, kas nodrošina ātru un liela apjoma datu nolasīšanu, kā arī ārkārtīgi efektīvi spēj apkopot gaismu. Rezultātā iegūta izcili augsta gaismjutība ar zemu trokšņu līmeni plašu dinamisko diapazonu un 42,4 MP rezolūciju visā ISO amplitūdā (100-25600) un paplašināma gaismjutības pakāpe ISO 50–102 400XI. Jaunā kamera ɑ99 II ir bez optiskā filtra, kas ļauj uzņemt sīkākās realitātes nianses līdz šim nebijušā dziļumā un dabiskumā, turklāt fotogrāfs pēc vajadzības var izvēlēties saspiesto vai pilno RAW failu režīmu.
Piecu asu stabilizācijas sistēma SteadyShot™ INSIDE
Attēla 5 asu stabilizācijas sistēma iemantoja neticamu popularitāti ɑ7 II kamerās, tāpēc Sony radīja jaunu iebūvētu 5 asu stabilizācijas sistēmu tieši A-bajonetes kamerām, kas pirmo reizi būs izbaudāma tieši ɑ99 II kamerā. Papildus leņķiskām novirzēm, kas mēdz traucēt pie tālākiem fokāliem attālumiem, šī sistēma efektīvi konstatē un kompensē drebēšanu un izplūduša attēla efektu, uzņemot tuvplānus, un tāpat arī novērš rotācijas kustību, kas bieži pamanāma attēlos un video, kas uzņemti naktī. Jaunie sensori spēj precīzi uztvert kameras sīkākās kustības, kuru rezultātā attēls var zaudēt skaidrību, piedāvājot 4,5 soļuXII slēdža ātruma priekšrocības, kas palīdzēs pilnībā atklāt 42,4 MP sensora priekšrocības gan fotografējot, gan filmējot. Attēla stabilizāciju var novērot skatu meklētājā uz LCD ekrānā fotografēšanas laikā brīdī, kad slēdzis ir nospiests līdz pusei vai tiek izmantota fokusa palielināšanas funkcija. Līdz ar to var nemitīgi sekot līdzi precīzai kadrēšanai un fokusēšanai bilžu un video uzņemšanas brīdī, fotografējot attālus pietuvinātus kadrus vai izdarot makro uzņēmumus.
Uzlabots dizains un darbība
Jaunā kamera ɑ99 II salīdzinājumā ar tās priekšteci ir ievērojami uzlabota, ņemot vērā profesionālo lietotāju rekomendācijas. Jaunais modelis ir par 8% mazāks, nekā oriģinālais ɑ99, tam ir jaunas konstrukcijas grips, magnija sakausējuma korpuss, vieta divām SDXIII kartēm un citi jauninājumi, kas padara aparātu parocīgāku lietošanā un uzlabo tā veiktspēju. Visas svarīgākās pogas un rādītāji, tāpat arī mutivides pieslēgvietas ir hermētiskas un veidotas tā, lai kamera būtu izturīga pret putekļiem un mitrumuXIV, līdz ar to izmantojama arī nepatīkamos un problemātiskos laikapstākļos.
Jaunais slēdzis ir ne tikai ātrāks, bet arī izturīgāks, un testi ir apliecinājuši, ka tas veiksmīgi iztur līdz pat 300 000 darbināšanas reizesXV. XGA OLED Tru-finder ir ZEISS® T* pārklājums un četru elementu grupas objektīvs, kas ietver sevī divpusēju asfērisko elementu; tas nodrošina iespaidīgu 0,78x palielinājumu un izcili skaidru attēlu no vienas malas līdz otrai. Savukārt fluora pārklājums uz ārējās lēcas novērš pirkstu nospiedumu, putekļu, ūdens, eļļas un citu traipu esamību, līdz ar to nekas netraucē uzņemt dzidrus un skaidrus attēlus.
Klusais funkciju pārvaldītājs Multi Controller, ar ko bija aprīkots jau iepriekšējais modelis ɑ99, tagad ir uzlabots un papildināts. Ar to iespējams pārvaldīt atvērumu, ekspozīciju, ISO, ekspozīcijas kompensāciju, AF zonu, AF režīmu un citus iestatījumus, bet tagad tas ir aprīkots arī ar audio sihgnāla ON/OFF slēdzi. ON pozīcijā kamera ar klusu klikšķi ziņo par izvēlēto fotogrāfiju uzņemšanas iestatījumu, savukārt OFF pozīcijā darbība būs klusa un ideāli piemērota video uzņemšanai. Pateicoties savienojumam ar savietojamām mobilajām ierīcēm ar BluetoothXVI palīdzību, iespējams iestatīt arī vietas datus, kā arī izvēlēties uzņēmumu saglabāšanas vietu – tikai piesaistītajā datorā vai arī kamerā, kur tos var ērti caurskatīt un izvērtēt, nepametot kameru. Balstoties uz daudzu jo daudzu lietotāju ieteikumiem, ɑ99 II kamerai ir izmainīta arī izvēlnes struktūra, kas tagad ir vieglāk un ērtāk pārskatāma.
Video maģija
Ar ɑ99 II iespējams uzņemt 4K videoXVII ar visu pikseļu nolasīšanu bez pikseļu grupēšanas , līdz ar to rezultātā top augstas izšķirtspējas video profesionālās aparatūras draudzīgajā formātā XAVC S. Ar šo kameru iespējams ierakstīt augstas kvalitātes 4K video ar ātrumu 100Mb/s. Jaunais ‘Lēni/Ātri’ režīmsXIX (S&Q) atbalsta gan palēninātu, gan paātrinātu atskaņošanu. Iespējams izvēlēties uzņemšanas kadru ātrumu no viena līdz 120 k/s (100 k/s) astoņos soļos no 60x (50x) paātrinājuma līdz 5x (4x) palēninājumamXX. Kamera ir aprīkota arī ar vairākām profesionāla video funkcijām, piemēram, attēla profiliem, laika kodu un ‘tīru’ HDMI izeju. Turklāt jaunā kamera ɑ99 II piedāvā arī ‘gamma-assist’ reālā laika S-Log monitoringam, kā arī zebras režīmu vienkāršākai ekspozīcijas pielāgošanai. S-Log3 un S-Log2 dod šai kamerai iespēju filmēt plašu dinamisko diapazonu ar izcilu attēlu kvalitāti, kas ļauj tai viegli iekļauties profesionāla video radīšanas darbplūsmā.
Jaunā kamera ɑ99 II pie pircējiem nonāks, sākot no novembra, un maksās aptuveni €3600. Pilnu informāciju par tehnisko specifikāciju lasiet šeit. Vairāk informācijas meklējiet Sony speciālizlaidumā: www.youtube.com/c/ImagingbySony/ un fotogalerijā : www.sony.net/Product/di_photo_gallery/

 

I The number of usable AF points may depend on the lens and shooting mode. Up to 323 focus points are selectable. Not available for movie recording

IIContinuous shooting mode set to ‘Hi+’

IIIClass 10 or higher SDHC/SDXC memory card required for XAVC S format movie recording. UHS-I (U3) SDHC/SDXC card required for 100Mbps recording

IVThe number of usable AF points may depend on the lens and shooting mode

VHybrid Phase Detection AF active. The dedicated phase detection AF sensor or focal-plane phase detection AF sensor may be used independently in certain photographic situations.

VICentral focus point

VIIThe supported focus area will depend on the shooting mode and lens used. Furthermore, when “Continuous Shooting: Hi+” is selected, focus will be fixed at the first frame shot when Hybrid Phase Detection AF is active at aperture settings of F9 or higher, or when Hybrid Phase Detection AF is not active at aperture settings of F4 or higher

VIIIWhen Anti-flicker Shoot. is ON. Flicker detection at 100 Hz or 120 Hz only. Continuous shooting speed may decrease. Does not function during bulb exposure or movie recording

IXContinuous shooting mode set to ‘Hi’

XApproximate effective megapixels

XIStill images only

XIICIPA standards. Pitch/yaw shake only. SAL135F18Z lens. Long exposure NR off.

XIIIOne slot can hold an SD card or a Memory Stick.

XIVNot guaranteed to be 100% dust and moisture proof

XVElectronic front curtain shutter activated

XVIRequires pairing with compatible mobile devices running the PlayMemories Mobile app. Supported devices are Android smartphones running Android 5.0 or later and compatible with Bluetooth 4.0 or later. iPhone/iPad: iPhone 4S or later/iPad 3rd generation or later

XVIISDHC/SDXC memory card of Class 10 or higher is required for movie recording in XAVC S format. UHS-I (U3) SDHC/SDXC card is required for 100Mbps recording

XVIIIIn Super 35mm recording mode

XIXSound cannot be recorded. SDHC/SDXC memory card of Class 10 or higher is required

XXIn NTSC (PAL) system

a99 II rear

a99 II top