TinEyeDaudzi portāli raksta, ka ar jauno TinEye fotoattēlu meklēšanas sistēmu varēs aizmirst par atslēgas vārdiem, bet testējot šo sistēmu, radās pavisam cits iespaids par šī meklētāja lietderību. Atslēgas vārdus vajadzēs lietot tieši tāpat kā iepriekš, bet savas fotogrāfijas nelegālos izmantotājus varēsiet atrast ļoti ātri. Protams, ne visus, bet daudzus un dažās sekundēs. Daudziem šī attēlu meklēšanas sistēma lieti noderēs ikdienas darbā.

Ja pagaidām visi meklētāji strādā pēc principa, ka jāievada kāds atslēgas vārds un tad to varat atrast, piemēram, images.google.lv, tad ar tineye.com strādā pēc attēlu meklēšanas principa – iedodiet kādu attēlu šai meklēšanas sistēmai un tā atradīs līdzīgus attēlus. TinEye izveido no attēliem tādu kā "pirkstu nospiedumu" un ja pēc iedotā attēla meklēsiet citus līdzīgus, tad sistēmai būs vienalga kādi tur ir atslēgas vārdi, kāda Web lapa un tamlīdzīgi, jo tiek meklēts pēc attēla pikseļiem (kas attēlots bildē) un pat nav svarīgs attēla izmērs, jo sistēma pati atpazīst samazinātas, palielinātas, apgraizītas vai pat kaut kādā veidā pārveidotas bildes. Pagaidām testējot sistēmu izskatās, ka kļūdas praktiski nekad nerodas un viss strādā diezgan korekti. Lieliska iespēja ir pieinstalēt Firefox un IE7 spraudņus, kas būtiski atvieglo attēlu meklēšanu. Labais peles klikšķis un attēla kopijas tiek atrastas dažās sekundēs.

Bildēs parādīts kā tas darbojas uz manas fotogrāfijas – atrastas tika 4 kopijas, kaut gan internetā viņu ir daudz vairāk.

TinEye Firefox spraudnis

TinEye rezultāti


Bet lai saprastu kā tas darbojas uz attēlu izmēru izmaiņām, tad veicu meklēšanu uz Adobe Lab logotipa kopiju.

TinEye atrastie Adobe Labs lgotipi

Lielākais mīnuss ir tāds, ka pagaidām sistēmā ir ļoti maz fotoattēlu salīdzinot ar to, kas ir pieejams internetā (500 miljoni nav daudz), bet tik un tā tur ir pietiekams daudzums fotoattēlu, lai atrastu savai fotogrāfijai saveidotās kopijas internetā. Pat no mazas piktogrammas būs iespējams atrast lielos oriģinālos attēlus, kas iespējams būtu palīgs darbā daudziem medijiem, dizaina, un tamlīdzīgām kompānijām. Vēl šai sistēmai novēlam nākotnē meklēt arī PDF, DOC un tamlīdzīgos failos, kā to dara Google.

Šobrīd TinEye tehnoloģija tiek izmantota tādās kompānijās kā Adobe, Associated Press un Digg.com.

Pagaidām programma ir beta stadijā un tās lietošanai ir nepieciešama reģistrācija (ar ielūgumiem). It kā tur var palūgt ielūgumu un divu dienu laikā viņi dod akceptu jaunajiem beta testētājiem tādēļ ar to nevajadzētu būt problēmām. Lieki pieminēt, ka pagaidām tas viss ir bez maksas.