Jūlijs ir īsts kāzu drudža laiks ne tikai jaunajam pārim un kāzu viesiem, bet arī pieprasītākajiem kāzu fotogrāfiem, kuri šim darbam tiek aizrunāti jau ziemā. Tirdzniecības centrs "Mols" lūdza 10 kāzu fotogrāfus atklāt vienu, viņuprāt, labāko kāzu fotogrāfiju, kāda viņu profesionālajā darbībā ir izdevusies. Darbi aplūkojami foto izstādē no 11. līdz 31.jūlijam tc "Mols".

"Vasara, īpaši jau jūlijs, ir laiks, kad ne viens vien jaunais pāris izvēlas svinēt savas kāzas. Kāzu fotogrāfu darbs ir radīt līgavai, līgavainim un kāzu viesiem visskaistākās atmiņas par šo neaizmirstamo notikumu. Tāpēc arī mēs vēlējāmies "MOLA" klientiem parādīt, kādu mākslu rada Latvijas kāzu fotogrāfi šajā tik saspringtajā darba ritmā", stāsta Liene Apine, tirdzniecības centra "Mols" vadītāja.

Latvijas Kāzu fotogrāfu Asociācijas prezidents Dmitrijs Mokejevs stāsta: "Labu kāzu fotogrāfu raksturo viņa pieredze, jo, ja proti fotografēt kāzas - proti fotografēt gandrīz visu. Kāzas iekļauj sevī gan reportāžu, gan mākslas foto, gan kluso dabu, kā arī fotogrāfam jāmāk apieties ar mākslīgo gaismu. Svarīgs ir arī fotogrāfa tehniskais nodrošinājums - nopietniem fotogrāfiem vienmēr ir rezerves fototehnika. Protams, bez pieredzes un tehnikas svarīgs arī produkts - fotogrāfijām jābūt interesantām, tām jāveido emocionāls stāstījums par notikumiem, apvienojot gan romantiskas notis, gan humoru. Labam kāzu fotogrāfam jāprot ieraudzīt cilvēkos skaisto un labo."

"Vislielākais gandarījums pēc darba ir redzēt laimīgas jaunā pāra sejas, apskatot fotogrāfijas. Nevienu izstādi vai konkursa balvu nevar ar to salīdzināt. Mani priecē fakts, ka tagad cilvēki biežāk interesējas par fotogrāfiju kvalitāti un pievērš uzmanību mūsu asociācijai, kas nekādā ziņā neierobežo fotogrāfu cenu politiku vai darbību", turpina D.Mokejevs.

Fotogrāfi norāda, ka labam rezultātam ir nepieciešams komandas darbs, tāpēc pārim ir jāuzticas fotogrāfam. Pirms izvēlēties savu fotogrāfu, ar viņu noteikti vajadzētu iepazīties vēl pirms kāzām. Ar to, ka fotogrāfam mājaslapā ir skaistas bildes, bieži var būt par maz, jo fotografēšana kāzās lielā mērā ir kā komandas darbs, kurā katram ir savi pienākumi. Fotogrāfa pienākumos ir visi tehniskās dabas jautājumi, bet jaunā pāra pienākumos ietilpst laika un enerģijas veltīšana procesam.

Kā atzīst paši kāzu fotogrāfi, pēdējā laikā jaunie pāri arvien vairāk cenšas izvēlēties fotosesijām netipiskas vietas, jo vēlas iegūt atšķirīgas fotogrāfijas. Nereti fotogrāfiem labu kadru uzņemšanai nākas darīt pat visai ekstrēmas lietas, piemēram, brist līdz kaklam ūdenī.

Izstādē apskatāmi LKFA biedru: Jāņa Konona, Mārča Baltskara, Kristīnes Grīnvaldes, Jāņa Nagļa, Artūra Zuikas, Oskara Brieža, Dmitrija Mokejeva, kā arī citu fotogrāfu labākie darbi.

Sīkāka informācija:
T/c "Mols"
tālrunis: 27022919