Zanes Koliņas foto "Laime ir skaņām, krāsām un smaržām piepildīts laiks." (I. Ziedonis).21. decembrī plkst. 12.00 Krišjāņa Barona muzejā tiks atklāta topošās fotogrāfes Zanes Koliņas personālizstāde MATADATAS, kas veltīta dzejnieka Imanta Ziedoņa 80. dzimšanas dienai.

Personālizstāde ir diplomdarbs, beidzot Latvijas Kultūras akadēmijas Latvijas Kultūras koledžu. Izstādes būs apskatāma līdz 2013. gada 19. maijam.

Foto izstādes pamatā ir jaunās autores asociācijas, kuras modinājusi Imanta Ziedoņa daiļrade, – izstādē vizualizēti fragmenti no Imanta Ziedoņa "Epifānijām". Ar šo izstādi autore vēlējusies aktualizēt dzimtās valodas un literatūras lomu sabiedrībā. Izstāde tiek eksponēta Krišjāņa Barona muzejā, jo šis muzejs ir viens no latviešu valodas un kultūras vēstures glabātājiem.

Izstādes autores iedvesmas avots jau vairākus gadus ir Imants Ziedonis, un, lasot viņa epifānijas, radās doma savu pirmo personālizstādi veltīt šim dzejniekam. Fotogrāfiju autore atzīst: "Katra no šīm fotogrāfijām ir kā dzejnieka domas apvienojums ar manu pieredzi un izpratni par pasauli."

Izstādi atbalsta: Krišjāņa Barona muzejs (MMA) un Latvijas Kultūras akadēmijas Latvijas Kultūras koledža.