cernenkoNo 7.janvāra līdz 1.martam Valkas pilsētas kultūras nama foajē (Emīla Dārziņa ielā 8, Valkā) apskatāma Aleksandra Čerņenko (Baltkrievija) foto izstāde "Mazā ziemas sonāte".

Jaunā baltkrievu dizainera A.Čerņenko daiļrade valcēniešiem ir jau pazīstama no 2011.gada Starptautiskā teātru festivāla "Tālvils", kad Valkas pilsētas kultūras namā bija apskatāma viņa veidoto rotaslietu un avangarda teātra tērpu kostīmu retrospekcija.

Izstādes "Mazā ziemas sonāte" vadmotīvs ir Imanta Ziedoņa vārdi no "Baltās pasakas": "Vakar uzkrita pirmais sniegs. Nu viss ir balts. Tik balts, ka nekā nevar atšķirt…". Ziema nenoliedzami ir skaists gadalaiks un, ja ir uzsnidzis sniegs un gaisa temperatūra ir pieņemama, laiks doties pastaigās, protams, neaizmirstot paņemt līdzi savu labāko draugu – fotoaparātu.

Šo izstādi veido mākslinieka fotogrāfijas, kas veltītas ziemas gaistošajiem mirkļiem. Sniegs, ledus, to vienreizējie un neatkārtojamie veidojumi, gaismas spēles. Vide un daba – apsarmojuši, apsniguši koki, krūmi, akmeņi, sniegotās pļavas, meža ieloki un skaistie pakalni.

Tematiski visus darbus izstādē vieno variācijas par balto sniegu, lāsteku kristāliskumu un piesnigušo ziemas ceļu tēmu.

Izstādes kurators
Aivars Ikšelis, 64722360