Sarker ProtickRīgas Fotogrāfijas biennāles 2016 ietvaros Latvijas Fotogrāfijas muzejs skatītājiem piedāvā plaši atzītā fotogrāfa Protika Sarkera (Bangladeša) darbu sēriju "Kas paliek". Izstāde muzeja telpās skatāma no 14. aprīļa.
2015. gadā Protika Sarkera darbu sērija "Kas paliek" tika apbalvota ar prestižo Pasaules Preses balvu fotogrāfijā (World Press Photo). Šajos attēlos fotogrāfs atveidojis savus vecvecākus – Džonu un Provu – viņu dzīves nogalē. Sākotnēji projekts tika uzsākts kā iespēja atkal satuvināties ar vecvecākiem, kuri veselības problēmu dēļ bija piesaistīti savam dzīvoklim Dakā, Bangladešā. Lai gan autors viņus apciemoja gandrīz katru dienu, viņš parasti uzkavējās tikai neilgu mirkli. "Parasti pēc piecām vai desmit minūtēm es vairs nezināju, ko sacīt," stāsta autors. "Džonam un Provai ļoti patika tas, ka es viņus fotografēju, jo tad es uzkavējos ilgāk, un viņi vairs nejutās tik vientuļi. Kopš Prova nomira, es cenšos Džonu apciemot vēl biežāk, lai viņš varētu stāstīt par viņu dzīvi un to, kā viņi satikās. Ir tik daudz stāstu. Šeit dzīve ir klusa, apturēta. Viss tiek pakļauts gaidīšanai. Gaidīšanai, kuru es nespēju pilnībā izprast."
Fotogrāfs Protiks Sarkers dzimis Bangladešā 1986. gadā. Viņš studējis fotogrāfiju Bangladešā, Norvēģijā un Amerikas Savienotajās Valstīs. 2014. gadā Britu Fotogrāfijas žurnāls (British Journal Of Photography) Protiku Sarkeru iekļāva savā ikgadējā ievērojamo fotogrāfu sarakstā, un viņš tika uzņemts Pasaules Preses fotogrāfijas organizētajā meistardarbnīcā (World Press Photo Joop Swart Masterclass). 2015. gadā autors tika iekļauts 30 jauno un daudzsološo fotogrāfu sarakstā. Viņa darbi publicēti tādos izdevumos kā "The New York Times", "Geo", "The New Yorker", "Sunday Times" un citos. Sarkers ir Foto aģentūras VII biedrs un šobrīd pasniedz fotogrāfiju Dienvidāzijas Mediju akadēmijā (Pathshala South Asian Media Academy). Plašāk par autora projektiem iespējams uzzināt viņa mājas lapā: http://sarkerprotick.com.
Rīgas Fotogrāfijas biennāle ir jauns starptautisks laikmetīgās mākslas notikums, kas fokusējas uz fotogrāfiju kā mākslas praksi, par prioritāti izvirzot Latvijas, Baltijas un Eiropas reģionu. Tās ietvaros vairākās Latvijas pilsētās notiks virkne fotomākslas izstāžu un izglītojoši pasākumi - simpozijs, lekcijas, tikšanās ar māklsiniekiem un radošās darbnīcas. Biennāle turpmāk norisināsies katru otro gadu, tomēr dažādi pasākumi regulāri tiks rīkoti arī ārpus tās ietvariem. Vairāk informācijas par citiem biennāles notikumiem: www.rpbiennial.com.
15. aprīlī plkst. 18:00. Fotogrāfijas muzejā tikšanās ar autoru. Ieejas maksa 1,42 eiro.