© Jānis Paļulis, 1. vieta, Latvijas Nacionālā atlase, Sony Pasaules fotogrāfijas balva 2016Pasaulē lielākais fotogrāfijas konkurss, Sony pasaules fotogrāfijas balva, aicina iesūtīt savus darbus jau no šodienas. 2017. gads ir konkursa jubilejas gads – apritēs 10 gadi kopš vērienīgais foto konkurss sadarbībā ar Pasaules fotogrāfijas organizāciju sniedz iespēju ik vienam fotogrāfam parādīt savas labākās fotogrāfijas plašai auditorijai, gūt atzinību, kā arī sekmēt karjeru foto mākslā.
Līdztekus profesionālajai, atvērtajai, jauniešu un studentu darbu konkursa kategorijai, tiek meklēti arī Latvijas labākie fotogrāfi, aicinot pieteikties Latvijas nacionālajai balvai. Šīs konkursa kategorijas finālists un uzvarētājs iegūst ne tikai foto industrijā augsti novērtētu atzinību, bet arī vērtīgu foto tehniku no Sony.
2016. gada konkursā tika iesūtīts rekordliels fotogrāfiju skaits – 230 103 darbi no 186 valstīm. 2016. gada labākā fotogrāfa titulu un galveno balvu ieguva Irānas foto žurnālists Asghar Khamseh ar portretu sēriju "Uguns naids", kas atspoguļo sociāla rakstura problēmas, ļaujot izteikties nežēlīgos skābes uzbrukumos cietušajiem caur fotogrāfiju. Savukārt Latvijas nacionālajā konkursā uzvaras laurus plūca jaunais fotogrāfs no Bauskas Jānis Paļulis ar ainavu "Savilkonis", kurš par saviem panākumiem saka: "Esmu patīkami pārsteigts un ļoti priecīgs. Man ir tikai 22 gadi, tāpēc saņemt atzinību tik prestižā konkursā ir liels pagodinājums un motivācija izkopt prasmes, lai tiektos uz izcilību. Paldies konkursa rīkotājiem par sniegto iespēju!"
Katru gadu konkurss piesaista gan jaunos talantus, gan profesionālus māksliniekus, kuri dalās ar saviem labākajiem foto mirkļiem, kas uzņemti pēdējo 12 mēnešu laikā. Fotogrāfi savus darbus jebkurā no kategorijām var iesūtīt, reģistrējoties vietnē www.worldphoto.org. Nesen atjauninātā mājaslapa konkursa darbu iesniegšanas procesu padara vēl vienkāršāku kā līdz šim.
Jāuzsver arī, ka konkursa uzvarētāji iegūst vērtīgas balvas. Titula "Gada fotogrāfs" ieguvēja naudas balva ir 25 000 ASV dolāru, savukārt Atklātās kategorijas uzvarētājs saņem 5 000 ASV dolāru. Nacionālo konkursu uzvarētāji iegūst jaunāko Sony digitālo foto tehniku. Visu konkursa finālistu darbi piedalās izstādē Somerseta namā Londonā, kā arī tiek iekļauti ikgadējā konkursa balvas uzvarētāju grāmatā.
Sony pasaules fotogrāfijas balvas 2017 dalībnieku saraksts tiks paziņots 2017. gada 28.februārī. Atvērtās kategorijas un Nacionālās balvas ieguvēji tiks paziņoti 28. martā un visi pārējie finālisti tiks nosaukti 20. aprīlī, kad norisināsies ikgadējā fotogrāfu darbu izstāde Londonā no 2017. gada 21. aprīļa līdz 2. maijam.
Par Pasaules Fotogrāfijas organizāciju (WPO)
WPO sniedz iespēju fotogrāfiem parādīt pasaulei savus labākos darbus un gūt pelnīto atzinību. Pasaules Fotogrāfijas organizācija sadarbojas gan ar profesionāliem fotogrāfiem, gan foto entuziastiem, gan studentiem, nodrošinot globālu foto nozares tīklu, kas ne tikai veicina informācijas apmaiņu fotogrāfu starpā, bet arī palielina šī mākslas veida popularitāti un novērtēšanu sabiedrībā. WPO visa gada garumā rīko dažādus pasākumus gan nozares pārstāvjiem, gan plašākai sabiedrībai: Sony Pasaules gada balva ir pasaulē lielākais foto konkurss un vispasaules izstāde; World Photography Student Focus Programme iedvesmo un sadarbojas ar jauno fotogrāfu paaudzi; Photo Shanghai ir lielākā fotomākslas izstāde Āzijas un Klusā okeāna reģionā; Photo San Francisco. Lai uzzinātu vairāk, apmeklējiet tīmekļa vietni www.worldphoto.org