Jau trešo gadu, biedrība Pilsētas Fotoklubs, sadarbībā ar Viesītes pašvaldību, organizē Buclera lasījumus un Latvijas Fotogrāfu Forumu. Kā tika iezīmēts jau pirmajā Latvijas Fotogrāfu Forumā, Latvijas fotogrāfijas laukā ir daudz dažādas problēmas, kas ir diskutējamas un risināmas. Viena no tādām noteikti ir arī fotogrāfiskās izglītības joma. Šogad, tieši izglītības problemātikai tiek veltīts šis pasākums.

Pasākuma norises vieta ir tradicionāla - Viesītē, Kultūras nama telpās, 2011.gada 10.decembrī. Foruma dalībniekiem būs iespēja ne tikai noklausīties priekšlasījumus, bet arī aktīvi piedalīties debatēs. Ar detalizētu priekšlasījumu plānu var iepazīties šajā saitē - http://www.fotoamatnieki.lv/projects/4 . Šogad priekšlasījumu tēmas ir visai asas un aktuālas, kā arī to autori ir izvēlēti ar zināmu kompetenci un autoritāti šajā jomā.
Kā viens no praktiskajiem pasākuma posmiem, šogad tiek piedāvāts portfolio konkurss. Tā kā šobrīd nav atrodama cita informācija, šis varētu būt pirmais portfolio konkurss Latvijā. Ar konkursa nolikumu laipni lūgti iepazīties arī tajā pašā saitē - http://www.fotoamatnieki.lv/projects/4. Tie, kas vēlas piedalīties portfolio konkursā, aicināti iesūtīt līdz 28.novembrim savus portfolio uz e pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. , saskaņā ar nolikumu. Kā galvenā balva, portfolio konkursa uzvarētājam, tiek piedāvāta izstādes iespēja 2012. gadā. Dalība portfolio konkursā LVL 10,-.
Neskatoties uz to, ka konkursa ietvaros tiks noteikts tikai viens uzvarētājs, ikviens tā dalībnieks saņems neaizstājamu pieredzi. Svarīgākā pieredze ir - kompetents viedoklis par sagatavoto portfolio. Rezultātā iespējams gūt daudzas atziņas nākamajiem darbiem ilgam laikam uz priekšu. Būtiski ir arī tas, ka portfolio recenzentu komandas locekļi pārstāv dažādas fotogrāfijas sfēras un virzienus, kas ļauj gūt visdaudzpusīgākās atsauksmes.
Notiks arī balvas Foto Objektīvs pasniegšana. Šī būs jau otrā reize, kad tiks noteiktas labākās gada foto Personālizstādes, labākās Kolektīvās izstādes un labākās Kolekcijas izstādes autori. Šogad nominālijas tiek papildinātas arī ar labāko gada Izstāžu Telpas un labāko gada Kuratora nomināciju.'
Šogad par labāko Personālizstādi tiek izvirzīti - Raimo Lielbrieža Izstāde "Nospiedumi", Pētera Vanaga izstāde "Aicinājums Dārzā", Andreja Granta izstāde "Fotogrāfijas 1980 - 2010", Leonīda Tugaļeva izstāde "FotoGrāfs", Ulda Balgas izstāde "Deviņas ribas" un Vilhema Mihailovska izstāde "Foto Grāfija".
Kā 2011. gada labākās Kolektīvās izstādes tiek izvirzītas - fotokluba Siena izstāde "Nosargā sapni", Fotogrāfijas muzeja organizētā kolektīvā izstāde "Bērnības atmiņas", Ilonas Pulkstenes un Leo Līņa organizētā kolektīvā izstāde Art Confession, Rīgā"
Labākā 2011. gadā izstādītā kolekcija tiks noteikta starp - Pētera Vanaga izstāde "Aicinājums Dārzā", Andreja Granta izstāde "Fotogrāfijas 1980 - 2010", Leonīda Tugaļeva izstāde "FotoGrāfs", Ulda Balgas izstāde "Deviņas ribas", Vilhema Mihailovska izstāde "Foto Grāfija" un Fotogrāfijas muzeja organizētā kolektīvā izstāde "Bērnības atmiņas".
Labākā 2011. gada Izstāžu Telpa tiks noteikta starp - Jūrmalas pilsētas muzeju, galeriju ZAZI, LNMM un Latvijas fotogrāfijas muzeju.
Par 2011. gada labāko kuratora titulu cīnīsies - Anda Boluža, Leo Līnis un Irena Bužinska.
Visi, kam interesē un rūp Latvijas fotodzīve tiek aicināti pieteikties dalībai 23. Buclera Lasījumos un 3. Latvijas Fotogrāfu Forumā, rakstot uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. . Uzziņas pa tālruņa nr. 28619776. Dalības maksa LVL 5,- LVL (dalība portfolio konkursā apmaksājama atsevišķi). Cenā iekļautas pusdienas. Iespējama vieta bezmaksas autobusā Rīga - Viesīte - Rīga. Pieteikšanās obligāta līdz 7.12.2011. Notikuma plāns, nolikumi un cita vieda informācija http://www.fotoamatnieki.lv/projects/4 . Aktuāliem jaunumiem var sekot Pilsētas Fotokluba twitter kontā http://twitter.com/#!/fotoamatnieki.