No 21. līdz 22. augustam notiks biedrības Pilsētas Fotoklubs organizētais trešais fotoplenērs - radošā darbnīca "Pa Buclera pēdām", kas šoreiz dalībniekus vedīs uz Latvijas fotogrāfijas pamatlicēja Mārtiņa Buclera īstajām vietām jeb dzimto pusi - Sauku, Viesīti, Neretu un Riti. Viesītes novada domes atbalsts devis iespēju fotoplenēra dalības maksu samazināt uz pusi un tagad tā ir 15 lati.
Pirmā plenēra diena sāksies ar ciemošanos Jāņa Jaunsudrabiņa muzejā Riekstiņi, īstenojot tur radošās darbnīcas uzdevumu. Uzklausīsim muzeja vadītājas Ilzes Līdumas stāstījumu "Jaunsudrabiņš - gleznotājs ar fotogrāfa skatījumu". Dienas vidū fotogrāfi ieskatīsies Neretas mazpilsētiņas sejā, lai pēcpusdienā paviesotos Sēlijas rakstnieces un novadpētnieces Lūcijas Ķuzānes dzimtajā Gricgalē, kur viņas rokām tiek izkopts un aprūpēts vecais Gricgales krogs. Pirmās plenēra dienas noslēgumā - Ilgvara Gradovska stāstījums par M. Buclera prēmijas laureātu, šogad mūžībā aizgājušo Jāni Gleizdu.

Otrās radošās darbnīcas - fotoplenēra dienas - 22. augusta rītā sarīkojuma dalībnieki dosies uz M. Buclera dzimtajām mājām Jučiem, kā arī uz Vildaviešu mājām, kurās sagaida saucēniešu sagādāts pārsteigums. Vildaviešos būs iespēja sastapt otra Buclera novadnieka un skolnieka Voldemāra Lukstenieka dzīvesbiedri Zelmu Lukstenieci, redzēt minētā Buclera skolnieka fotogrāfijas un noklausīties Rudītes Urbacānes stāstījumu par viņu. Dienas vidū būs iespēja apmeklēt M. Buclera fotogrāfijas kabinetu jaunajā atrašanās vietā - Lonē, apmeklēt sensēļu pilskalnu - Kņāvu kalnu. Pasākumu noslēgs fotogrāfu aktivitātes pie Lietuvas robežas esošajā, noslēpumainajā Ildzes muižā un Ildzes baznīcā.

Piedalies pats un ņem līdzi darugus un domubiedrus!
Kontakttālruņi:
28619776 - Arno
29419061 - Daiga