Latio kalendāra 2015 vāksTurpinot tradīciju, nekustamā īpašuma uzņēmums "Latio" izdevis melnbaltās fotogrāfijas kalendāru 2015.gadam "Pēteris Jaunzems. Fotogrāfiju kolekcija "Rakstīts sudrabā"".

Vienlaikus ar jaunā kalendāra prezentāciju 17.decembrī atklāta arī fotogrāfa Pētera Jaunzema darbu izstāde, kas ēkas Smilšu ielā 3 skatlogos aplūkojama līdz 2015.gada janvāra beigām.

Par kalendāra un izstādes nosaukumu Pēteris Jaunzems saka: "Rakstīt sudrabā – tas nozīmē strādāt laboratorijas sarkanajā apgaismojumā. Laikā, kad sadraudzējos ar fotogrāfiju, vēl nebija izgudrotas digitālās fotokameras un fotošopi. Tas, ar ko fotogrāfi varēja nopelnīt, bija tapis attīstītāja ķivetēs un nostiprināts fiksāžā. Strādājām nakts stundās, kad piederīgie gulēja un vannas istabas bija brīvas. Viss šķita vienkārši: vēlējāmies, lai fotodarbi iemirdzas kā zvaigznes. Taču pagāja gadi, līdz, sameklējot piemērotus fotopapīrus un izmēģinot neskaitāmus variantus, izdevās pietuvoties cerētajam. Tieši tamdēļ, ka bija grūti, radies rezultāts likās vērtīgāks. No gaismas nākdama, fotogrāfija pie gaismas atveda."

Kalendārā iekļautas dažādos gados tapušas Pētera Jaunzema fotogrāfijas: "Sudrabota" (1983), "Kā sniegi kalnu galotnēs" (1985), "Strēlnieka sieva" (1970), "Noslēpums" (1984), "Mīms I" (1992), "Uzarta zeme" (2003), "Mēnesgaismā" (1983), "Vētra" (1978), "Koki smiltīs" (1976), "Tebra" (1998), "Vecais" (1970), "Priekšnojauta" (1979), "Pulksteņu meistars" (2003).

"Latio" jau vairāk nekā desmit gadus rūpējas par Latvijas fotomākslas vērtību apzināšanu un saglabāšanu. Viena no šīs iniciatīvas neatņemamām sastāvdaļām ir melnbaltās fotogrāfijas kalendārs, kurš tradicionāli tiek izdots 1000 eksemplāros un jau vienpadsmito gadu tiek dāvāts "Latio" īpaši izraudzītām personām un uzņēmumiem. Iepriekšējo gadu kalendāru kolekciju veido darbu izlases, kuru autori ir tādi izcili Latvijas fotomākslinieki kā Gunārs Binde, Vilhelms Mihailovskis, Valdis Brauns, Andrejs Grants, Gvido Kajons, Mārcis Bendiks. Ar 2015.gada kalendāru šiem meistariem pievienojas liepājnieks Pēteris Jaunzems.

Pēteris Jaunzems ar fotomākslu aizraujas kopš 1962.gada. Kopš 1974.gada – Liepājas Tautas fotostudijas biedrs, Latvijas Fotomākslinieku savienības dibinātājs un aktīvs dalībnieks. Kopš 1988.gada Starptautiskās fotomākslas federācijas mākslinieks (AFIAP), bet kopš 1992.gada – Starptautiskās fotomākslas federācijas izcils mākslinieks (EFIAP). Starptautiskās izstādēs un salonos Latvijā un ārvalstīs piedalās no 1976.gada, izstāžu skaits jau pārsniedzis sešus simtus. Ieguvis 13 FIAP zelta, sudraba, bronzas medaļas, deviņas Goda lentas, septiņreiz saņēmis Francijas Fotomākslinieku savienības atzinību – Niepses medaļu. Apbalvots ar Latvijas fotogrāfijas celmlauža Mārtiņa Buclera prēmiju. Pētera Jaunzema darbi publicēti foto enciklopēdijās Šveicē, Austrālijā, fotogrāfijas gadagrāmatās Vācijā, Anglijā, kā arī foto periodikā Latvijā un ārzemēs. Vairākas bildes iekļautas FIAP fotogrāfiju kolekcijā, glabājas fotogrāfijas muzejos Šveicē, Beļģijā, Francijā, Lietuvā un Rīgā, izstādījies ASV Modernās mākslas muzejā.

Fotoattēli no kalendāra prezentācijas pasākuma (autors – "Latio"):
http://foto.inbox.lv/latiorealestate/Latio-kalendara-2015-prezentacija