Alfonsas. 1997. Prie jurosPiektdien, 12. jūnijā, plkst. 18:00 Latvijas Fotogrāfijas muzejs ielūdz uz sarunu vakaru un izstādes "Mazais Alfonss" aplūkošanu kopā ar autoru – lietuviešu fotogrāfu Romualdu Požerski. Maksa par ieeju 1,42 eiro (izstādes ieejas cena).
Fotogrāfiju sērija "Mazais Alfonss" ir stāsts par vismazāko lietuviešu lauksaimnieku, kurš bija tikai 90 centimetrus garš. It viss – augi, dzīvnieki un citi cilvēki – blakus Alfonso izskatās krietni lielāki, nekā ierasts, taču mazo lauksaimnieku tas neuztrauc, viņš ir laipns, strādīgs un dzīvesprieka pilns. Plaši pazīstamais lietuviešu fotogrāfs Romualds Požerskis šai fotosērijai veltīja desmit gadus. "1992. gadā es sāku uzņemt lauksaimnieka Alfonsa Mickus fotogrāfijas. Turpmākajos gados viņa dzīvē notika gan priecīgi, gan sāpīgi notikumi. Šī lauksaimnieka dzīves portretējums daļēji reprezentē arī politiskās un ekonomiskās pārmaiņas Lietuvā," stāsta autors.

Romualds Požerskis ir dzimis 1951. gadā Viļņā. Viņš studējis elektroniku un filozofiju, taču drīz pievērsās fotogrāfijai, ar kuru saistīja savu turpmāko karjeru. Kopš 1993. gada autors strādā par fotogrāfu un Vītauta Magnusa Universitātes mākslas fakultātes pasniedzēju, vēlāk kļūstot par profesoru. 1976. gadā Romualds Požerskis kļuva par Lietuvas Mākslas fotogrāfu savienības biedru. 1990. gadā Romualds Požerskis tika apbalvots ar Lietuvas Nacionālo kultūras un mākslas balvu.