Aploksne Mārtiņam Bucleram 150Latvijas Pasts izdod speciālu aploksni latviešu profesionālās fotogrāfijas aizsācēja Mārtiņa Buclera 150. jubilejā
Latvijas Pasts izdevis īpašu aploksni, kas veltīta latviešu profesionālās fotogrāfijas aizsācēja Mārtiņa Buclera 150. jubilejai. Aploksnes speciālā zīmogošana plānota tieši fotogrāfa dzimšanas dienā, 12. decembrī, Latvijas Fotogrāfijas muzejā, Mārstaļu ielā 8, Rīgā, no plkst. 9.00 līdz 17.00. Aploksnes prezentācija paredzēta plkst. 10.00, prezentācijā Latvijas Pastu pārstāvēs Pasta vērtszīmju un filatēlijas departamenta direktors Edmunds Bebrišs, piedalīsies aploksnes dizaina autors Ģirts Grīva.
Jaunā aploksne Mārtiņam Bucleram 150 izdota 1000 eksemplāru tirāžā, un tās dizaina autors ir mākslinieks Ģirts Grīva. Uz aploksnes attēlots M.Buclera portrets un kabatas fotokamera ar teksta fragmentu no fotogrāfa izdotās mācību grāmatas Fotogrāfija.
M.Buclers (1866–1944) bija izcils latviešu fotogrāfs, fotorūpnieks un izdevējs, kurš tiek uzskatīts par profesionālās fotogrāfijas aizsācēju Latvijā. Fotogrāfa amata pamatmācības M. Buclers sāka 1894. gadā un trīs gadus vēlāk saņēma amata apliecību, kas ļāva nodarboties ar fotogrāfiju.1897. gadā viņš atvēra savu fotodarbnīcu Siguldā.
1904. gadā Buclers izdeva arī mācību grāmatu Fotogrāfija, kas bija pirmā grāmata par fotografēšanu latviešu valodā. Savukārt 1906. gadā M.Buclers nodibināja Latviešu fotogrāfisko biedrību un sāka izdot literatūrai un mākslai veltītu žurnālu Stari ar atsevišķu fotogrāfijai veltītu nodaļu.
M.Buclers izdeva arī pastkartes un nodarbojās ar folkloras vākšanu – pierakstīja tautasdziesmu tekstus un melodijas, kas tika sūtītas Krišjānim Baronam latviešu tautasdziesmu izdevuma Latvju dainas tapšanas vajadzībām.
Speciālo aploksni Mārtiņam Bucleram 150 iespējams aplūkot šeit.
Nākamais filatēlijas izdevums plānots 2017. gada 13.janvārī.