Sparks1Piektdien, 12. maijā, plkst. 17:30 Latvijas Fotogrāfijas muzejs sadarbībā ar Rīgas Fotomēnesi ielūdz uz sarunu vakaru un izstādes "Dzirksteles" aplūkošanu kopā ar autori – fotogrāfi Viktoriju Vojcehovsku (Polija). Maksa par ieeju 1,42 eiro (izstādes ieejas cena). Pasākums notiks angļu valodā.
Vakara gaitā apmeklētājiem būs iespēja apskatīt izstādi "Dzirksteles" kopā ar tās autori un noskaidrot jautājumus, kas radušies, aplūkojot izstādi.
Māksliniece stāsta: "Es vēlētos ļaut skatītājiem identificēties ar cilvēkiem, kas redzami manos portretos, likt tiem just līdzi un nedaudz padomāt par to, kas notiek pasaulē. Es neceru, ka māksla var būt līdzeklis lielām pārmaiņām, bet es patiesi ticu, ka tai piemīt spēks, kas var likt cilvēkiem domāt par citiem vai pat just līdzi. Kad jūs skatāties uz šīm sejām, iespējams, jūs varat pārraidīt savas domas šiem cilvēkiem."
Viktorija Vojcehovska ir fotogrāfe, vizuālā māksliniece, viņa ir uzvarējusi konkursā Leica Oskar Barnack Newcomer Award 2015 ar projektu “Short Flashes", La Quatrième Image Young Talents 2015 un Humanity Photo Awards 2015 – dokumentālajā kategorijā, saņēma divus vērtīgus atzinumus IPA Awards 2015. Viņas sērija “Own place" vinnēja konkursā Photo Diploma Award 2013. Ukrainas konfliktā iesaistīto teritoriju attēlojums projektā “Sparks" vinnēja Portfolio Review at Krakow Photomonth 2015. Autore ir nominēta Joop Swart Masterclass 2016, piedalījās rezidencēs Reikjavīkā un Pekinā un ir saņēmusi atbalstu Prix de la Photographie 2016 no Fondation des Treilles. Viņas darbi ir prezentēti festivālos Arlā, Parīzē, Lillē, Minskā, Bratislavā, Varšavā, Ļubļanā, un Niort.
Rīgas Fotomēnesis ir starptautisks fotogrāfijas festivāls, kas iepazīstina ar aktuālo Ziemeļeiropas un Austrumeiropas fotogrāfijā. Šogad Rīgas Fotomēnesis notiek no 2017. gada 8. līdz 31. maijam, piedāvājot 6 izstādes un vairāk nekā 10 notikumus ar vienojošo tēmu "Fakti un precizējumi". Pilna festivāla programma pieejama mājaslapā www.rigasfotomenesis.lv.

Sekot jaunumiem