Nosargā sapniŠī gada 11. februārī tiks atklāta ceļojošā fotogrāfiju izstāde un grāmata "Nosargā sapni", kas tapušas sadarbojoties Latvijas SOS bērnu ciematu asociācijai un Fotokluba SIENA fotogrāfiem. Izstādes un fotogrāmatas galvenie varoņi ir bērni, kuri zaudējuši vecāku gādību un savas jaunās mājas ir raduši SOS bērnu ciematu ģimenēs. Izstādi atklās Austrijas vēstniece Latvijā Hermine Poppeller, pasākumā piedalīsies arī projekta aizbildnis un grāmatas ievadvārdu autors, hokeja kluba Dinamo Rīga kapteinis - Sandis Ozoliņš.

Izstādes un fotogrāmatas "Nosargā sapni" atklāšana notiks 11. februārī plkst. 17.00 viesnīcā Radisson Blu Daugava, un tās ietvaros notiks labdarības izsole SOS bērnu ciematu darbības atbalstam. Izsoli vadīs Valdis Melderis. Izstādes darbos un grāmatā piecu fotogrāfu skatījumā, iemūžināti mirkļi no bērnu ikdienas un svētkiem 2010. gada vasarā. Tie ļauj apjaust, cik trausls, sargājams un paļāvības pilns ir katrs bērns un cik ļoti tam nepieciešama pieaugušo cilvēku labvēlība un atbalsts.

Ar saviem emociju bagātajiem darbiem Fotokluba SIENA fotogrāfi - Evita Dzanuškāne, Uldis Krusts, Imants Silkāns, Liena Šneidere un Mārtiņš Vanags aicina pieaugušos palīdzēt bērniem, kuri zaudējuši savus vecākus un atbalstīt SOS bērnu ciematus, lai bērni var izaugt ģimenēs. Atbalstu SOS bērnu ciematiem var sniegt iegādājoties izstādes darbus, fotogrāmatas vai vienkārši ziedojot.

Projekta aizbildņa lomas laipni uzņēmušies Austrijas vēstniece Latvijā Hermine Poppeller un hokeja kluba Dinamo Rīga kapteinis Sandis Ozoliņš. Projektam tapt palīdzēja "SEB banka", "Milupa" un "Danone".

Izstāde "Nosargā sapni" plašākai publikai no 12. februāra būs apskatāma Rīgā, tirdzniecības centrā "Spice", bet vēlāk dosies uz Jelgavu, Bausku un Valmieru. Savukārt grāmata - "Nosargā sapni" - pieejama Jāņa Rozes grāmatnīcās visā Latvijā.

Par izstādes "Nosargā sapni" tapšanu klausies Latvijas Radio 1 sižetā.