Fotomākslas galerijā "Zazī" trešdien, 9. janvārī, plkst. 18.00 tiks atklāta Māra Kundziņa fotogrāfiju izstāde "Plenērā".

Māris Kundziņš (1936) – dabas fotogrāfs un biologs. Dzīves laikā atklāja, ka viņa aicinājums ir fotografēšana un dabas izzināšana. Viņš ir iemūžinājis Latvijas dabu, tam veltot visu savu brīvo laiku. Izdevis vairākus krāsainai dabas tematikai veltītus fotoalbumus: "Savvaļas ziedi", "Ezeru zeme", "Latvijas ezeri", "Latvijas upes", "Silva", "Latvija. Krāsu vibrācijas". Pasniedzis fotogrāfijas mākslas teoriju Latvijas Kultūras akadēmijā.

Autors izstādes tēmu komentē šādi: "Katru pavasari un rudeni FotoAkadēmija rīko plenērus. Tad izbraucam uz Latvijas skaistajām vietām, kur ir iespēja pielietot praksē kursos gūtās zināšanas. Pats galvenais ir ieraudzīt "savu" kadru. Ar to jau plenēri ir interesanti, ka, būdami pie vieniem un tiem pašiem objektiem, dažādi autori atklāj katrs savu individuālo redzējumu. Vērodams studentu azartisko darbošanos, nespēju turēties pretī kārdinājumam arī piedalīties "sava" kadra meklējumos. Būdams pašreizējā dzīves posmā pilnībā aizņemts ar pedagoģisko darbu, reti tieku pie foto prieka. Plenērs tad ir jauka iespēja atsvaidzināt iemaņas. Daudzajos profesionāla dabas fotogrāfa gaitās pavadītajos gados esmu allaž bijis saistīts ar nepieciešamību izpildīt tādus vai citādus pasūtījumus. Tas nozīmē obligāti iekļauties termiņos, apmierināt pasūtītāja prasības, kas reizēm nepavisam nav viegli. Tagad esmu no tā pilnīgi brīvs. Varu fotografēt sava prieka pēc ko gribu, un nevienam man nav jāatskaitās. Gluži kā putnam dziedāt. Plenērā fotografēju tikai un vienīgi sava prieka pēc. Nekādu domu par šo attēlu publiskošanu, protams, tad nav. Viss ir acumirkļa izjūtu rezultāts, tērējot katram kadram tikai dažas sekundes. Kaut kad vēlāk, varbūt ziemā, šad un tad palūkojos uz attēliem, un tas atsauc atmiņā plenērā izdzīvotās noskaņas. Bildes absolūti personīgai lietošanai. Kad man izteica ierosinājumu eksponēt šādas bildes izstādē, sākumā biju noskaņots visai skeptiski, jo kā tad var publikai rādīt bildes, kuras radušās tik vienkāršā veidā un praktiski bez tā ko sauc par darbu. Vienīgais, kas lika izšķirties, bija pieņēmums, ka tieši šai apstāklī varbūt ir atšķirība. Kas zina, iespējams, ka bildes, kuras patiesībā bez materiālistiska rakstura blakus domām nākušas no sirds un nenes sevī darba smagumu, var izraisīt rezonansi. Ja nu pret dabas noskaņām jutīgam skatītājam tās liktu ieskanēties sirdī kādai stīgai, būtu ļoti laimīgs".

Galerija "Zazī" ir vienīgā galerija Latvijā, kura pilnībā veltīta fotogrāfijas mākslai. Galerijas mērķis ir iepazīstināt ar mūsdienu Latvijas un ārzemju fotogrāfu darbiem, veicināt interesi par fotogrāfiju un akcentēt tās īpašo lomu mūsdienu mākslā. Uzskatot, ka darbu nozīme un mākslinieciskā vērtība nav saistīta ar autora atpazīstamību, galerija piedāvā gan atzītu, gan arī vēl nepazīstamu fotogrāfu darbus. Galerijas kuratore ir Elēna Silaja.

Izstāde "Plenērā", kas tapusi sadarbībā ar vīnu GRAN Castillo pārstāvniecību Latvijā, tiks atklāta trešdien , 9.janvārī, plkst. 18:00 fotomākslas galerijā Zazī, Dzirnavu ielā 20 (FotoAkadēmijas telpās). Galerijas apmeklējums ir bezmaksas. Darba laiks – darba dienās no 11:00 līdz 20:00. Izstāde būs aplūkojama līdz 8. februārim.