LKFA konkurss 20131.Vispārēja informācija
1.1. Latvijas Kāzu fotogrāfu asociācija (turpmāk tekstā – LKFA) rīko kārtējo kāzu fotogrāfiju konkursu ar mērķi attīstīt kāzu fotogrāfijas virzienu, apzināt labākos Latvijas kāzu fotogrāfus un reklamēt plašākai sabiedrībai viņu pakalpojumus.
1.2. Piedalīties fotokonkursā drīkst ikviens Latvijas rezidents.
1.3. Fotogrāfiju iesniegšana un vērtēšana ir paredzēta 10 kategorijās, kas raksturo kāzas:
1.3.1. "Gatavošanās" – līgavas un/vai līgavaiņa vai viņu tuvinieku un vedēju gatavošanās kāzu norisei;
1.3.2. "Ceremonija" – civilās vai reliģiskās kāzu ceremonijas fotogrāfijas;
1.3.3."Emocijas" – kāzu norises fotogrāfijas, kurās parādītas cilvēku emocijas prieks, skumjas, jautrība u.c.;
1.3.4. "Bērni" - bērnu fotogrāfijas kāzu norises laikā;
1.3.5. "Portrets" – līgavas vai līgavaiņa portrets gatavošanās periodā vai kāzu norises laikā;
1.3.6. "Jaunais pāris" – jaunā pāra fotogrāfijas kāzu norises laikā;
1.3.7. "Detaļas" – kāzu norises laikā uzņemtās detaļas (kāzu atribūti, galdu, automašīnas noformējums, apģērba detaļas u.c.);
1.3.8. "Svinības" – kāzu svinību norises laikā uzņemta fotogrāfija iekštelpā vai ārpus tās;
1.3.9. "Izšķirošais mirklis" – (no angļu "The Decisive moment") Kāzu norises laikā uzņemta reportāžas fotogrāfija, kurā fiksēts unikāls mirklis;
1.3.10. "Brīvā tēma" – kāzu norises laikā vai ārpus kāzu norises uzņemtas fotogrāfijas, kas nevar ievietot citās iepriekšminētās kategorijās. Šajā kategorijā var tikt ievietotas fotogrāfijas no Trash The Dress, erotika un citām tēmām.

Iepriekšēja gada konkursa rezultāti: http://www.lkfa.lv/contest2012
1.4. Par konkursa administratoru tiek noteikts LKFA valdes loceklis – Dmitrijs Mokejevs, kura uzdevumos ietilpst organizēt konkursa norisi. Tajā skaitā vienpersoniski diskvalificēt šim nolikumam neatbilstošus darbus.
1.5.Kopvērtējumā ievērojot vērtēšanas rezultātus katrā no kategorijām tiks noteikts Gada labākais kāzu fotogrāfs.
2.Fotogrāfiju iesūtīšanas nosacījumi
2.1. Fotogrāfijas iesniedzējs var būt fotogrāfijas autors vai autoru grupa.
2.2. Iesniedzamo fotogrāfiju skaits ir ierobežots, maksimāli var iesniegt 30 fotogrāfijas, kas uzņemtas tikai 2013. gadā. Exif informācija ir obligāta. Manipulācija ar datumiem tiks sodīta ar 3 gadu diskvalifikāciju.
2.3. Fotogrāfiju iesniegšana ir iespējama tikai izmantojot elektronisko iesniegšanas sistēmu, kas atrodas šeit: 2013. gada kāzu foto konkurss. Šīs sistēmas izmantošanai katram dalībniekam obligāti jāreģistrējas mājaslapā www.lkfa.lv. Tie, kas jau ir reģistrējušies mūsu mājaslapā, atkārtota reģistrācija nav nepieciešama.
Ja rodas problēmas ar elektronisko iesniegšanas sistēmu, lūdzam par to informēt uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..
2.4. Gan LKFA biedrs, gan LKFA biedra kandidāts drīkst iesūtīt 3 fotogrāfijas bez maksas, par katru nākamo bildi ir jāmaksā 2,00Ls. Fotogrāfs, kurš nav nedz LKFA biedrs, nedz LKFA biedra kandidāts, drīkst iesūtīt 1 bildi bez maksas, par katru nākamo bildi ir jāmaksā 4,00Ls. Summu, kas jāsamaksā ir jāparskaita uz zemāk norādīto LKFA kontu 7 dienu laikā kopš fotogrāfiju augšupielādēšanās mūsu serverī. Samaksa par papildus fotogrāfiju iesūtīšanu tiks izmantota LKFA saimnieciskās darbības nodrošināšanai, mājas lapas attīstībai un uzturēšanai, konkursa organizēšanai un balvu iegādei.
2.5. Attēlā redzamajam ir jābūt saistībā ar kāzām un nedrīkst pārkāpt vispārpieņemtās morāles un pieklājības normas vai pastāvošo likumdošanu. Autors ir atbildīgs par visām sekām, kas var rasties iesūtot fotogrāfijas publiskam konkursam, paredzot, ka fotogrāfijas pēc atlases var tikt publicētas LKFA mājas lapā www.lkfa.lv, un nodrošina LKFA pret trešo personu prasībām; Informācija par konkursa rezultātiem, kā arī visas fotogrāfijas tiks ievietotas LKFA mājas lapā www.lkfa.lv. LKFA patur tiesības izmantot iesūtītas fotogrāfijas sevis reklamēšanai.
2.6. Uz attēla nedrīkst būt nekādi datumi, uzraksti, logotipi (izņemot tos, kas ir redzami pašā fotogrāfijā) vai paraksti. Attēls nedrīkst būt digitāli ierāmēts.
2.7. Fotogrāfiju iesniegšanas termiņš ir 07.01.2014.
2.8. Fotogrāfiju vērtēšanas rezultāti tiks atklāti Apbalvošanas ceremonijā, kas notiks februārī klubā "Sapņi un Kokteiļi". Video fragments no iepriekšēja gada apbalvošanas ceremonijas: http://www.youtube.com/watch?v=275kS835z10
3. Fotogrāfiju vērtēšana un balvas
3.1. Katrā kategorijā būs nominācija uz labāko kāzu fotogrāfu savā kategorijā. Kopā ir paredzētas 10 vienādas nozīmes balvas katrā kategorijā.
3.1.1. Katrs pirmās vietas ieguvējs saņems:
- "sudraba" diplomu, bezmaksas dalību LKFA uz vienu gadu;
- LKFA 2012. gada grāmatu;
- 20% atlaidi fotolaboratorijas pakalpojumiem uz pusgadu fotosalonā "Linda";
- 10Ls dāvanu karti PictureHappy pakalpojumiem;
3.2. Galveno balvu – titulu "Gada labākais kāzu fotogrāfs" saņems:
- LKFA kausu;
- iespēju piedalīties nākamā 2013 gada LKFA konkursa žūrijas sastāvā;
- "zelta" diplomu;
- Dāvanu karti flush-mount grāmatas izgatavošanai ar biezām lapām (128 USD vērtībā, piegādes izmaksas nav iekļautas) no Idea.
- Pilnu informācijas profilu + VIP vietu vortālā (līdz nākama gada februārīm) no www.precos.lv;
- Nepārtrauktās tintes padeves sistēmu kopā ar uzstādīšanu (50Ls vērtībā) kopā ar fotopapīru no www.drukaletak.lv.
Par "Gada labāko kāzu fotogrāfu" kļūs tas fotogrāfs, kurš saņems visaugstāko punktu skaitu summējot žūrijas vērtējumu pa kategorijām pirmajās trīs vietās (skatiet 3.7 punktu).
3.3. Papildus saņemtajām balvām, ir arī speciālā simpātiju balva no fotostudijas "Linda" 90x60cm fotogrāfijas izdruka.
3.4. Ja fotogrāfs, kas nav LKFA biedrs un kurš uzvarēs kādā no konkursa kategorijām, nolems iestāties Latvijas Kāzu fotogrāfu Asociācijā gada laikā, tas negarantē automātisko iestāšanos LKFA, bet tikai atbrīvo no ikgadējas dalības maksas
3.5. Konkursa žūrijā ir paredzēts iekļaut 5 fotogrāfus un cilvēkus, kas ir saistīti ar kāzu tematiku:
1) Dennis Orchard: Kāzu fotogrāfs, starptautisks pasniedzējs un profesionālu kāzu fotogrāfijas konkursu žūrijas loceklis un priekšsēdētājs.
Viņš ir ieguvis Kāzu un Portretu fotogrāfu konvencijas (WPPI) apbalvojumu par mūža izcilo ieguldījumu fotogrāfijā (Accolade of Lifetime Photographic Excellence) un WPPI augstāko apbalvojumu (The Lifetime Achievement Award) par viņa darbību fotogrāfijas attīstībā;
2) Michael Greenberg: Viens no Kanādas TOP10 fotogrāfiem, fotografē kāzas jau vairāk kā 10 gadus, saņēmis neskaitāmus Kāzu un Portretu fotogrāfu konvencijas (WPPI) apbalvojumus, tai skaitā divus gadus pēc kārtas pirmo vietu WPPI fotožurnālistikas kategorijā (WPPI Photojournalism Category). Viņš pasniedz seminārus visā pasaulē un ir pieprasīts pasniedzējs un žūrijas loceklis fotogrāfijas konvencijās un konkursos;
3) Mārtiņš Ķīkulis: Godalgots kāzu fotožurnālists, fotografē kāzas vairāk kā 7 gadus Lielbritānijā un citur Eiropā. Kāzu fotožurnālistu asociācijas Mākslas Ģildes (Artistic Guild of the Wedding Photojournalist Association) biedrs un Profesionālo kāzu fotogrāfu starptauriskās asociācijas (International Society of Professional Wedding Photographers) biedrs, viņa darbi tiek regulāri publicēti dažādos kāzu izdevumos un blogos;
4) Imants Urtāns: Viens no Latvijas pazīstamākiem fotomāksliniekiem, daudzpusīgu fotoprojektu autors. Divu zelta medaļu ieguvējs lielākajā starptautiskajā fotogrāfiju konkursā "Trierenberg Super Circuit", kā arī citu prestižu apbalvojumu ieguvējs gan Latvijas, gan starptautiskos konkursos. Viens no Latvijas kāzu fotogrāfu asociācijas dibinātājiem;
5) Gints Freimanis: 2012.gada labākais Latvijas kāzu fotogrāfs, Latvijas kāzu fotogrāfu asociācijas biedrs.
3.6. Katrs žūrijas loceklis ir tiesīgs vienpersoniski atkāpties no konkursa vērtēšanas. Lai konkurss tiktu uzskatīts par leģitīmu, minimālam žūriju vērtējumu skaitam jābūt ne mazākam kā trīs.
3.7. Katrs no žūrijas dalībniekiem veic individuālu vērtēšanu attālinātā režīmā, nosakot labākos darbus katrā no kategorijām. Vērtēšana tiks veikta katrā kategorijā atsevišķi. Žūrijas loceklim katrai bildei ir jāpiešķir balles no 70 līdz 100. Žūrijas vērtējums katrā kategorijā tiek veidots aritmētiski aprēķinot balles no katra žūrijas locekļa. Izmantojot pirmās, otrās un trešās vietu sadalījumu katrā kategorijā aritmētiski tiks noteikts uzvarētājs kopvērtējumā. Gadījumā, ja divi pretendenti iegūs vienādu punktu skaitu kopvērtējumā, par labāko tiks atzīts tas, kuram būs vairāk augstāko vērtējumu atsevišķās kategorijās. Gadījumā, ja kādā no kategorijām tiek iesniegts mazāk par 5 fotogrāfijām, fotogrāfiju vērtēšana attiecīgajā kategorijā nenotiek un konkursa dalībniekiem tiek atgriezta 2.4 punktā paredzētā samaksa.
3.8. Pēc konkursa noslēguma tiks rīkota Apbalvošanas ceremonija 2013 gada februāra mēnesī. Laiks un vieta tiks precizēta vēlāk un tiks publicēta www.lkfa.lv mājaslapā ziņu sadaļā
3.9. Pēc konkursa noslēguma tiks rīkota LKFA biedru fotogrāfiju izstāde, kuras pamatā varētu būt arī konkursa darbi. Izstādes izmaksas tiks saskaņotas vēlāk, konkursam noslēdzoties.
Sponsoru un atbalstītāju saraksts konkursa norīses laikā var tikt papildināts un mainīts!
Rekvizīti:
Latvijas Kāzu fotogrāfu asociācija
Reģ. Nr.: 40008130108
Citadeles Banka: LV98PARX0012216690001


Sekot jaunumiem