11. septembrī, Raiņa dzimšanas dienā, klajā nākusi unikāla avīze Raiņa Vārds, ko bez maksas var iegūt dažādos Latvijas muzejos, galerijās, kafejnīcās un citās sabiedriskās vietās.

Šis izdevums piedāvā piecu spilgtu Latvijas fotomākslinieku skatījumu uz vietām un cilvēkiem, kas nes Raiņa vārdu. Ilze Vanaga dokumentējusi Raiņa ielu Kuldīgā, Daniels Mekšs – Raiņa ielu Jūrmalā. Aija Bley fotografējusi vīriešus, kurus sauc Rainis, Reinis Fjodorovs apzinājis sievietes, kas strādā Raiņa memoriālos muzejos, bet Arnis Balčus ieskatījies Raiņa vārdā nosaukto padomju kolhozu ikdienā dažādās Latvijas vietās 50.–80. gados.

 

Avīzes sastādītājs ir fotogrāfs un žurnāla Foto Kvartāls galvenais redaktors Arnis Balčus, mākslinieki – Anna un Krišs Salmaņi, izdevis mūsdienu kultūras centrs KultKom.

Avīze Raiņa Vārds pieejama par brīvu Latvijas Fotogrāfijas muzejā, Rīgas Kino muzejā, grāmatnīcā un kultūrpreču veikalā NicePlace Mansards, galerijā Istaba, Cofee Inn kafejnīcās, Miera iela kafejnīcās, kā arī Jelgavā, Ogrē, Daugavpilī, Jūrmalā un citviet. Vairāk informācijas: fotokvartals.lv/raina-vards


Sekot jaunumiem