AF-S NIKKOR 400mm f/2.8E FL ED VRNikon prezentē savu jauno, ātro izcila telefoto objektīvu ar vienu fokusēšanas garumu — īpaši vieglo AF-S NIKKOR 400mm f/2.8E FL ED VR.
Šis FX formāta izcila telefoto objektīvs ir izstrādāts tā, lai nodrošinātu precizitāti jebkādā ātrumā, tādēļ tas ir ideāli piemērots profesionāliem sporta un preses fotogrāfiem, kuriem nepieciešama maksimāla veiktspēja. Objektīvam NIKKOR 400mm f/2.8 ir ātrs f/2,8 maksimālais apertūras atvērums, pilnīgi jauns optiskais dizains un Nikon jaunais vibrāciju samazināšanas (VR) režīms SPORT, tādēļ tas nodrošina izcilu attēla kvalitāti un spēj notvert ātras kustības neticami skaidri. Jaunā optiskā formula padara šo objektīvu vieglāku par tā priekšgājējiem, un tajā ir ietverti divi fluorīta objektīva elementi, kas uzlabo veiktspēju un ļauj samazināt svaru, nodrošinot līdzsvarotu satvērienu. Izturīgā konstrukcija aizsargā objektīvu skarbos profesionāla lietojuma apstākļos brīvā dabā, un fluora pārklājums nodrošina aizsardzību pret ūdeni, putekļiem un netīrumiem, nemazinot attēla kvalitāti.

Vienlaikus ar objektīvu tiek laists klajā augstas veiktspējas AF-S TELEPĀRVEIDOTĀJS TC-14E III. Šis telepārveidotājs ir izstrādāts, lai palielinātu noteiktu NIKKOR objektīvu fokusa attālumu par 40 %, tādēļ tas ir ideāli piemērots sporta, preses un dzīvās dabas fotogrāfiem, kas vēlas plašāku diapazonu. Uzlabota optiskā formula nodrošina izcilus augstas izšķirtspējas attēlus pat ar maksimālu apertūras atvērumu, un elektromagnētiskais apertūras atvērums maksimāli palielina ekspozīcijas precizitāti, izmantojot saderīgus objektīvus.
Zurabs Kiknadze (Zurab Kiknadze), Nikon Europe objektīvu, piederumu un programmatūras ražošanas menedžeris, komentē: “Nikon jaunākie tehnoloģiskie uzlabojumi optikas un elektronikas jomā ir kļuvuši par īstu jaunā NIKKOR telefoto objektīvu klāsta priekšrocību. Jaunajā 400 mm objektīvā ir iestrādāts fluorīta stikls, kas palīdz samazināt tā svaru un uzlabot attēla kvalitāti, elektromagnētiskais apertūras atvērums, kas palielina precizitāti, un jaunais vibrāciju samazināšanas režīms SPORT. Turklāt tam ir fluora pārklājums aizsardzībai pret ārējiem apstākļiem, kā arī uzlabota vispārējā ergonomika. Dizaina uzlabojumi sniedz priekšrocības, izmantojot arī jauno AF-S TELEPĀRVEIDOTĀJU TC-14E III — lietotājiem ir pieejams neticami ērts veids, kā palielināt fokusa attālumu. Gan objektīvs, gan telepārveidotājs ir piemēroti darbam skarbos apstākļos un ilglaicīgai lietošanai, un mēs esam pārliecināti, ka tie atbildīs pat visprasīgāko profesionāļu vajadzībām.”
Ātrums un precizitāte
Jaunais, ātrais, precīzais un stabilais objektīvs NIKKOR 400mm f/2.8 ir jaudīgākais sporta un preses fotogrāfu palīgs. Ātrais f/2,8 maksimālais apertūras atvērums spēj iemūžināt vissmalkākās detaļas un tekstūras un ļauj pārvaldīt aizvara ātrumu un asuma dziļumu, lai precīzi nošķirtu objektu un fonu. Elektromagnētiskā diafragma nodrošina uzticamu, īpaši precīzu apertūras atvēruma vadību ar ļoti mazu kļūdu koeficientu. Šis precīzais mehānisms nodrošina arī uzlabotu automātiskās ekspozīcijas vadību nepārtrauktas uzņemšanas laikā, kā arī palielinātu precizitāti — īpaši, ja objektīvs tiek lietots kopā ar elektromagnētisko telepārveidotāju, piemēram, jauno AF-S TELEPĀRVEIDOTĀJU TC-14E III. Tiek izmantoti trīs fokusa režīmi: A/M (piešķir prioritāti autofokusam pat tad, ja tiek lietots fokusa gredzens), M/A (ļauj nekavējoties pārslēgties no autofokusa režīma uz manuālu darbību jebkurā AF režīmā) un M (manuālais režīms).

Sporta režīms
Nikon slavenā vibrāciju samazināšanas (VR) tehnoloģija sniedz uzlabotu stabilitāti un nodrošina līdz pat četriem aizturiem lēnāku uzņemšanas ātrumu, savukārt jaunais VR režīms SPORT ļauj panoramēt ātri kustīgus objektus neticami skaidri. Režīms SPORT ir radīts, lai nodrošinātu skatu meklētājā redzamā attēla stabilitāti, fotografējot īpaši ātras kustības, un tas ļauj sasniegt līdzīgu kadru uzņemšanas ātrumu, veicot nepārtrauktu uzņemšanu, un minimālo atbrīvošanas laiku, kāds iespējams, ja VR ir izslēgta.
Jauns optiskais dizains
Jaunizveidotajā optiskajā formulā izmantoti 16 elementi 12 grupās, tostarp divi fluorīta un divi ED elementi. Izmantojot fluorītu divos priekšējos elementos, objektīva priekšējā daļa ir padarīta vieglāka, tādējādi tā smaguma centrs ir pārvietots uz aizmuguri, nodrošinot ērtu lietošanu un stabilu darbību. Fluorīta elementi nodrošina arī izcilu optisko veiktspēju, sniedzot augstu caurlaidību ar minimālu krāsu aberāciju un daudz mazākas dispersijas īpašībām, nekā to spētu pat super ED stikls. Turklāt tiek izmantots Nikon pretatspīdumu nanokristālu pārklājums, lai nodrošinātu skaidrus attēlus ar minimālu uzplaiksnījuma un dubultošanās efektu. Šajā objektīvā ir izmantots arī izliekts meniska formas aizsargstikls un NC filtrs. Objektīva aizmugurē atrodas ērta filtra kabatiņa.
Uzlabota ergonomika, izturīgs korpuss
Šis objektīvs ir ievērojami vieglāks nekā tā priekšgājējs — objektīva konstrukcijā izmantojot fluorīta elementus, ir izdevies samazināt šī jaunā izcila telefoto objektīva svaru līdz nieka 3800 g (aptuveni). Ergonomikas uzlabojumu klāstā ir ietvertas izmaiņas trijkāja stiprinājuma gredzenā, kurā tagad ir iestrādāti gultņi vienmērīgai pārejai starp vertikālu un horizontālu orientāciju. Iebūvētā trijkāja pamatne tagad ir vērsta pret objektīva priekšpusi, nodrošinot uzlabotu līdzsvaru un ērtāku pārvadāšanu, kamēr objektīvs ir pievienots pie trijkāja, turklāt objektīva komplektācijā ir iekļauta parastā statīva pamatne. Savukārt viengabalaino pārsegu var apgriezt un apvērst, tādējādi pārvadāšanas laikā atstājot to pievienotu objektīvam.
Korpusa profesionāla līmeņa konstrukcija ir izturīga pret mitrumu un netīrumiem, un meniska formas aizsargstikla fluora pārklājums nodrošina efektīvu aizsardzību pret ūdeni, putekļiem un netīrumiem, nemazinot attēla kvalitāti. Drošības slots aizsardzībai pret zādzībām nodrošina objektīva aizsardzību, un tā komplektā ietilpst izturīgs futrālis CT-405 ērtai, drošai pārvadāšanai.
Jaunais 1,4x telepārveidotājs
Šodien tiek laists klajā arī jaunais Nikon AD-S TELEPĀRVEIDOTĀJS TC-14E III, ar kuru noteiktu NIKKOR objektīvu fokusa attālumu var palielināt par 40 %. Šis telepārveidotājs, kas ir piemērots lietošanai kopā ar ātrajiem objektīviem ar vienu fokusēšanas garumu un tālummaiņas objektīviem, aizstāj pašreizējo AF-S telepārveidotāju TC-14E II. Pateicoties mazākam korpusam un uzlabotai ergonomikai, tas ir ideāli piemērots sporta, preses un dzīvās dabas fotogrāfiem, kas vēlas plašāku diapazonu — lietojot kopā ar objektīvu NIKKOR 400mm f/2.8, tas palielina fokusa attālumu līdz 560 mm.
Optiskais dizains maksimāli palielina objektīva veiktspēju un samazina krāsu aberāciju, ko var izraisīt pats telepārveidotājs, šādi nodrošinot izcilus augstas izšķirtspējas attēlus pat ar maksimālu apertūras atvērumu. Elektromagnētiskais apertūras atvērums maksimāli palielina ekspozīcijas precizitāti, izmantojot saderīgus objektīvus. Priekšējo un aizmugurējo virsmu fluora pārklājums sniedz aizsardzību pret mitrumu un netīrumiem, un izturīgais objektīva cilindrs ir pārveidots, lai nodrošinātu profesionāla līmeņa aizsardzību pret nelabvēlīgiem laikapstākļiem.