Kaupo Kikkas 7Eiropas fotogrāfi rada brīnišķīgas fotogrāfijas un dalās ar ieteikumiem kā šajos ziemas saulgriežos fotografēt gaismas avotus, izmantojot Sony objektīvu SEL100F28GM
"Fotografēt var visur, kur vien ir gaisma" Alfrēds Štiglics
21.decembris ir īsākā un tumšākā gada diena, kad saule debesu dienvidu pusē atradīsies pašā zemākajā punktā. Daudziem ziemas saulgrieži asociējas ar ērtām vilnas zeķēm, karstiem dzērieniem un retiem dienas gaismas apspīdētiem mirkļiem. Taču fotogrāfiem tumšākās dienas ir lieliska iespēja radošām izpausmēm, izmantojot gan mākslīgo, gan dabīgo gadalaikam raksturīgo gaismu starojumu. Lai atzīmēto šo gada skaistāko laiku, Sony uzaicināja virkni Eiropas portretu fotogrāfu atrast ziemas gaismu un tvert burvīgus kadrus ar SEL100F28GM.
Foto Nepietiekamas gaismas apstākļiRīga, Latvija – 2016. gada 8. martā – Starptautiskajā sieviešu dienā īpašu uzmanību ir pelnījusi ikviena sieviete. Un viens no veidiem, kā izcelt sievietes skaistumu, ir iemūžināt to fotogrāfijā. Samsung kopā ar animals.lv fotogrāfu Krišjāni Eihmani apkopojis piecus padomus portretfoto uzņemšanai ar viedtālruni, lai galarezultāts komplimentētu gan modelei, gan viņas fotogrāfam.

Pieteikuma forma tiem, kas vēlas fotografēties bezmaksas variantā, jeb uz TFCD noteikumiem. Dažus foto paraugus var apskatīt te, lai saprastu uz ko piesakāties. Pieteikuma anketu uz bezmaksas fotografēšanos var aizpildīt šajā saitē https://goo.gl/fWE9qy

Ja gadījumā šī forma nestrādā, tad sūtiet savus datus uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

Šī gada Canon aicinājums visā pasaulē ir paskatīties uz savu pilsētu un ikdienišķo vidi no cita skatu punkta. Mēs ikdienā veicam gandrīz vienus un tos pašus maršrutus, vienā un tajā pašā laikā, taču kaut nedaudz mainot savu maršrutu un grafiku, mums var atklāties pavisam cita pilsēta. Ļoti intensīvās un dinamiskās pilsētvides šarms slēpjas tieši sīkās, kā arī ne vienmēr ikdienā pamanītās detaļās. Arī Canon produktu klāsts ir papildināts ar kamerām, kuras ir īpaši piemērotas fotografēšanai dinamiskajā, mainīgajā, krāsainajā un detalizētajā pilsētvidē. 14. maijā Canon rīkoja jauno produktu prezentāciju, kurā aicināja iedvesmoties citam pilsētas redzējumam no arhitekta, foto entuziasta un projekta "Paslēptā Rīga" autora Zigmāra Jaujas.

lielāka izvēle Dita Grauda SamsungPēdējā laikā izskanējusi dažāda attieksme pret selfijiem jeb pašbildēm, tomēr sociāli tīkli aizvien spilgti parāda to popularitāti. Fotogrāfs Kaspars Daļeckis kopā ar Samsung Electronics Baltics iesaka, kam pievērst uzmanību, uzņemot pašbildes, lai rezultāts priecētu gan pašu, gan citus. Neskatoties uz to, ka Kaspars plašākai sabiedrībai vairāk zināms kā timelapse veidotājs, viņam ir pazīstama arī selfiju kultūra. Fotogrāfa ieteikumus izmēģināja grima eksperte Dita Grauda.

Šoreiz nav nepieciešami komentāri, jo visu amerikāņu fotogrāfs Lorenz Holder pārādījis ļoti saprotamā veidā.

VID sniedz šokējošas atbildes par fotogrāfu un nefotogrāfu labdarību (bezmaksas fotografēšanu), jo izrādās par to arī ir jānomaksā milzīgi nodokļi no fotografētāja kabatas.

Līdz šim internetā publicēti neskaitāmi raksti par to, ka fotogrāfam it kā nebūtu par velti jāfotografē, tāpat kā veikalā pārdevējam nebūtu jādāļā savas preces bez maksas. Fotogrāfam tieši tāpat ir milzīgi izdevumi par fototehniku, datoru, telpām, transportu utt. - gluži tāpat kā veikala pārdevējam par veikalu, piegādāto preci utt.. Izrādās fotogrāfa gadījumā situācija ir vēl traģiskāka, jo par bezmaksas fotosesijām (labdarību vai hobiju) ir jānomaksā Valsts Ieņēmumu Dienestam (VID) nodokļi no savas kabatas par it kā gūtajiem ienākumiem un dāvinājuma procesa, bet radušos izdevumus nevar norakstīt. VID tika nosūtīti pāris jautājumi par bezmaksas fotografēšanu un tagad piedāvājam visiem Latvijas fotogrāfiem un nefotogrāfiem iepazīties ar atbildēm, kā arī variet noinformēt draugus ārzemēs cik Latvijā lieliski strādā birokrātiskais aparāts uz nodokļu iekasēšanu. Principā, ja gribiet būt godīgs pilsonis, tad jums būs obligāti jāievēro visas darbības, ko VID sniedzis savās atbildēs. Tas praktiski iznīcinās Latvijas mākslas fotogrāfu sabiedrību, kuri fotografē tikai bez maksas. Principā, sniegtās atbildes skar arī putnu, zvēru, dabas, sporta, dokumentālo vai jebkura veida bezmaksas fotografēšanu. Pat ja jūs tikai mācaties fotografēt, tad arī tas jums būtu pašam jānovērtē pēc vidējiem Latvijas izcenojumiem (vidējiem profesionālu fotogrāfu izcenojumiem) un par to jānomaksā valstij nodokļi - par dāvinājumu un it kā gūtiem ienākumiem. Jā, nepārklausījāties. Tieši tāda ir likumiskā kārtība Latvijā. Lūk konkrētas VID atbildes šajā jautājumā, kuras sagatavoja Šķendera kungs un parakstīja Nodokļu pārvaldes direktors J.Gaiķis.

WWF image EM FinalDzīvās dabas fotogrāfs Aleksejs Jebels no Krievijas piedalījās nesen notikušajā WWF (Pasaules Dabas fonda) International dabas aizsardzības ekspedīcijā uz Taimiras pussalu Laptevu jūrā Sibīrijā, lai iemūžinātu to attēlos un veidotu vizuālu ceļojuma dokumentāciju.

Canon, kā WWF attēlveides partneris, atbalstīja ekspedīcijas mērķi – savākt nepieciešamo ģenētisko materiālu, lai noteiktu, vai tur atrodamas gandrīz izmirušās Laptevu jūras valzirgu un polārlāču sugas. Kā arī – vai Laptevu jūras dzīvnieki pieder vienai vai vairākām kaimiņu sugām. Tas nepieciešams, lai izstrādātu abu sugu efektīvu uzraudzību un noteiktu to aizsardzībai nepieciešamo rīcību.

1. Tehniskais aspekts. Pārzini savu kameru un tās tehniskās iespējas. Tas atvieglos tavu darbu.

2. Gaisma. Mājas apstākļos izmanto dabisko apgaismojumu, kas ēdienam piešķirs dabisku izskatu. Izmanto gaismu no loga ziemeļu pusē, lai uz ēdienu nekristu tiešie saules stari. Ja aizklāsi logu ar baltu audumu, gaisma būtu mīkstāka un izkliedētāka. Nekad neizmanto iebūvēto zibspuldzi – tā rada asas ēnas un liek ēdienam izskatīties neglītam un plakanam. Tomēr, ja nelieto zibspuldzi, var parādīties problēma ar garām ekspozīcijām tumšākā apgaismojumā, tāpēc labāk izmanto statīvu.

3. Novietojums un kompozīcija. Atceries, ka ēdienam jābūt fokusā, jo tas ir galvenais fotogrāfijā. Nebaidies no tuvplāniem. Jo tuvāk to nofotografēsi, jo vairāk tiks izcelts produkts un tā detaļas.

Kailfoto ziemāŠis raksts nebūs par to kā rūpēties par tehniku, uzstādījumiem un citiem knifiem, fotografējot ziemā, jo tādus rakstus internetā var atrast dažādās valodās. Varbūt ja būs interese, tad var arī atkārtoties un uzrakstīt kaut ko par šo tēmu. Raksts vairāk domāts tiem, kas vēlas nofotografēt kailas meitenes (kailfoto) ziemā vai arī meitenēm (iespējams puišiem), kas vēlas tikt pie sava kailfoto, bet nespēj tam saņemties, jo šķiet, ka uzreiz būs slims ar plaušu karsoni.

Mūsu platuma grādos cilvēki jau gadsimtiem dzīvojuši pat bez siltiem mājokļiem kā tas ir tagad. Tie, kas ziemā staigā plikāki vai peldas, tie parasti arī mazāk slimo vai vispār neslimo. Tādēļ no aukstuma nav jābaidās un reizēm tas var būt pat veselīgi. Tomēr, ja nav bijusi pieredze, tad vajadzētu šo to ņemt vērā gan fotografējot, gan fotografējoties. Neesmu profesionāls mediķis, tādēļ ja neesat pārliecināti un jums ir kāda nopietna kaite, tad labāk konsultēties ar savu ārstu vai nemaz nesāciet, jo šim procesam no modeļa puses nepieciešama vēlme (motivācija) un vajadzīga pārliecība par saviem spēkiem (mērķtiecība). No pieredzes varu teikt, ka līdz šim neviena meitene vai puisis nav nopietni saslimuši pēc šādām fotosesijām.